Lupiči nad ránem vykradli zámek Vaux-le-Vicomte, škoda dva miliony eur

Neznámí lupiči dnes před úsvitem vnikli do proslulého klasicistního zámku Vaux-le-Vicomte nedaleko Paříže. Přepadli jeho majitele a následně si odnesli kořist ve výši asi dvou milionů eur (51,8 milionu korun). S odkazem na sdělení státního zastupitelství města Melun o tom informovala agentura AFP.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Francouzská policie
doporučujeme

Podle policejních zdrojů lupiči vlastníky zámku svázali, ti však neutrpěli žádná zranění. Státní zastupitelství uvedlo, že zločin vyšetřuje kriminální policie, která na místo přijela dnes ráno.

Zámek, který je považován za vrcholné dílo klasicistní architektury 17. století a který údajně sloužil jako model pro výstavbu zámku ve Versailles, je největší francouzskou soukromě vlastněnou památkou. Každoročně jej navštíví na 250.000 návštěvníků.

zdroj: YouTube

Nachází se asi 50 kilometrů jihovýchodně od Paříže a svého času vzbudil závist i u tehdejšího krále Ludvíka XIV. Ten nechal jeho majitele Nicolase Fouqueta uvěznit poté, co Fouquet na zámku uspořádal zvlášť opulentní slavnost na počest královského dvora. Ludvík následně zámek zabavil a nechal z něj přesunout ty nejkrásnější předměty do paláce Louvre a do nově vznikajícího zámku ve Versailles.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Londýňanům ruply nervy: Strhávali aktivisty z vagonů metra, házeli po nich…

20.10.2019 14:52 Narušit londýnskou veřejnou dopravu ve špičce byla chyba, shodují se řídící členové ekologického…

Blesková schůzka v Bruselu trvala jen 15 minut. Bude brexit odložen?

20.10.2019 13:55 Aktualizováno Státy Evropské unie se budou případným odkladem brexitu zabývat až po hlasování britského…

Co bude dál s brexitem? Názor euroskeptika Farage je překvapivý

20.10.2019 13:23 Aktualizováno Šéf protiunijní Strany pro brexit Nigel Farage by raději viděl krátký odklad brexitu spolu s novými…

Riziko divokého brexitu opět roste. Parlament neumlčí Johnsona, vzkázal…

20.10.2019 12:44 Britská vláda i přes výsledek sobotního hlasování parlamentu plánuje odejít z Evropské unie v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama