Macron se snaží oslovit mladší voliče, falešnou historoku o Trumpovi

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes podnikl odvážný krok ve snaze nalákat mladé voliče, když se objevil ve více než půlhodinovém videu po boku dvou populárních francouzských youtuberů. Ve snaze nachytat dvojici mladých moderátorů přitom například vyprávěl historku o tom, že mu někdejší prezident USA Donald Trump zavolal s přáním k narozeninám, nicméně ve špatný den. Následně však přiznal, že si příběh vymyslel.

Eurozpravy.cz

Pořad s youtubery McFlyem a Carlitem se odehrál v kulisách Elysejského paláce, kde dvojice vyzvala 43letého Macrona do soutěže, v níž si účinkující vypráví historky a snaží se vzájemně uhodnout, zda jsou pravdivé či nikoliv. Macron při jednom z pokusů dvojici napálit prohlásil, že mu Trump zavolal na zabezpečené lince s přáním k narozeninám 19. prosince, ačkoliv francouzský prezident slaví o dva dny později. "Řekl jsem díky a předstíral jsem, že je všechno v pořádku. Nemohl jsem říct: Je to až za dva dny," řekl Macron, načež Carlito správně určil, že se jednalo o výmysl.

Vidět Macrona podobným způsobem ohýbat pravdu, ačkoliv v žertu, bylo podle agentury AP velmi poučné. Jeho svolení s účastí v takto neformálním pořadu, v němž například zazněla francouzská hymna v podání metalové skupiny s názvem Ultra Vomit (Ultra zvratky), byla podle AP ukázkou toho, že je nejmladší prezident Francie stále ochoten přijímat značná rizika a nezdráhá se uchopit příležitost získat volební kapitál tím, že otřese francouzským politickým prostředím a jeho normami. Macron přitom dosud jasně neřekl, zda bude příští rok usilovat o další mandát.

Zřejmě nejvíc uznání od tradičních diváků kanálu mladých youtuberů si Macron vysloužil tím, že v jednu chvíli ležérně vytočil na mobilu hvězdu francouzského fotbalu Kyliana Mbappého, aby s ním potvrdil pravdivost jedné ze svých historek. McFly a Carlito, a pravděpodobně i mnoho diváků, byli znatelně zaskočeni tím, že se prezident dokáže dostat do kontaktu s kanonýrem klubu Paris Saint-Germain tak jednoduchým způsobem.

Macron i dvojice moderátorů nakonec získali v soutěži shodně čtyři body, což znamená, že obě strany musí splnit úkoly, které si předsevzaly na začátku pořadu. McFly a Carlito budou muset letět 14. července při oslavách Dne Bastily v jednom z letadel, jež budou přelétávat tradiční vojenskou přehlídku.

Macron pak slíbil, že při svém televizním projevu ve stejný den bude mít vystavené fotografie obou youtuberů za sebou na svém pracovním stole. Malá cena, pokud se mu svým nebývalým vystoupením podaří nalákat mladé voliče, poznamenává AP. Video shlédlo za 11 hodin od zveřejnění přes 5,3 milionů diváků.

Témata: EZ

Macron bude prvním zahraničním lídrem, kterého letos Merkelová přijme

18.06.2021 08:47 Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes v Berlíně povečeří s německou kancléřkou Angelou…

Česko je podle počtu nákaz covidem za 14 dní stále 21. z 27 členů EU

18.06.2021 08:35 Podle počtu nakažených koronavirem za posledních 14 dní je nyní nejhorší situace ze zemí Evropské…

V Německu nadále ubývá nových případů nákazy, za poslední den jich je 1067

18.06.2021 08:08 V Německu za posledních den přibylo 1067 nových případů koronavirové nákazy. To je méně než před…

Střelec zaútočil v Německu. Zabil dva lidi

17.06.2021 21:53 Aktualizováno Dnešní střelba ve městě Espelkamp v západoněmecké spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko si…

Portugalsko o víkendu zakáže cesty z a do Lisabonu

17.06.2021 19:56 Portugalská vláda dnes vyhlásila zákaz cestování z a do Lisabonu během několika příštích víkendů.…

Ve Francii až na výjimky už nemusí nosit venku roušky

17.06.2021 17:26 Ode dneška nemusí obyvatelé Francie nosit venku roušku, výjimkou jsou však místa s vysokou…

Vakcína proti covidu od Curevacu má podle dosavadní analýzy účinnost jen…

17.06.2021 16:57 Aktualizováno Vakcína proti covidu-19, kterou vyvinula německá společnost Curevac, má proti různě závažným formám…

Summit Bidena a Putina byl důležitý, řekl šéf slovenské diplomacie Korčok

17.06.2021 16:06 Za mimořádně důležitý a za prostředek k dalšímu nezvyšování napětí mezi Spojenými státy a Ruskem…

Slovensko může podle advokátky stíhat amnestované za únos exprezidentova…

17.06.2021 14:48 Soudní dvůr Evropské unie by měl slovenským úřadům schválit vydání evropského zatykače na muže,…

Soud EU podpořil majitele copyrightu, mohou žádat data lidí sdílejících…

17.06.2021 13:34 Soudní dvůr Evropské unie se dnes postavil na stranu majitelů autorských práv, kteří se snaží ve…

Související:

Právě se děje