Macron varoval, že Francii čeká epidemie koronaviru

Epidemie koronaviru ve Francii je nevyhnutelná, míní její prezident Emmanuel Macron. Země se však podle něj připravuje a musí se s ní vyrovnat, jak nejlépe bude umět, citovala slova hlavy státu agentura AFP. Ministr zdravotnictví Olivier Véran pak večer informoval o "výrazném nárůstu" počtu nakažených v zemi. Infekce se prý prokázala u dalších 20 osob, čímž celkový počet případů stoupl na 38. Stále platí, že dva lidé s nemocí COVID-19 - Číňan a Francouz - ve Francii zemřeli.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Emmanuel Macron
doporučujeme

Za nárůstem počtu registrovaných nakažených podle ministra Vérana stojí dohledání "kontaktních osob". Z 20 nově ohlášených případů se většina týká departementu Oise, z něhož pocházel i 60letý muž, o jehož smrti média informovala ve středu. Tři osoby, u nichž byly testy pozitivní, působily ve zmíněné oblasti severně od Paříže na vojenské základně.

"Máme před sebou krizi, epidemii, která přichází... budeme jí muset čelit, jak nejlépe budeme umět," řekl dnes Macron po návštěvě pařížské nemocnice Pitié-Salpêtrière, kde v noci na středu zemřel na nemoc způsobenou koronavirem šedesátiletý Francouz.

zdroj: YouTube

Lékař Eric Caumes z oddělení infekčních a tropických nemocí, se kterým Macron hovořil, vysvětlil, že Francii čeká situace podobná té v Itálii. "Francouzské případy, obzvlášť pacient, který včera zemřel v (nemocnici) Pitié, a případ, který je hospitalizován v Amiensu, nemají vazbu na Čínu. To znamená, že virus už koluje mezi námi," vysvětlil Caumes.

I pacient, který leží v kritickém stavu v Amiensu, pochází z regionu Oise. Ani on, ani zesnulý učitel nebyli v uplynulých dnech v rizikových oblastech nákazy. Ministr zdravotnictví oznámil, že nových 12 případů z departementu, který prakticky sousedí s hlavním městem, souvisí s těmito dvěma muži. Kromě pacienta v Amiensu je ve Francii pod dozorem lékařů dalších 23 lidí s koronavirem.

Lékař François Salachas Macrona vyzval, aby poskytl zdravotnictví více peněz. "Když bylo třeba zachránit pařížskou katedrálu Notre-Dame, mnoho lidí to dojalo. Nyní musíme zachránit veřejné nemocnice," řekl Salachas.

Po celém světě se novým typem koronaviru, který způsobuje nemoc COVID-19, nakazilo přes 82.500 lidí. Virus se postupně dostal z Číny do řady zemí Evropy či do USA a je spojen se smrtí už více než 2800 lidí.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Francii podlehlo nemoci COVID-19 již přes 6500 lidí

03.04.2020 21:11 Ve Francii podlehlo již 6507 lidí nemoci COVID-19. Ve francouzských nemocnicích zemřelo za…

Itálie hlásí 766 mrtvých s koronavirem, nakažených je skoro 120 000

03.04.2020 20:33 V Itálii zemřelo za poslední den 766 pacientů s koronavirem, mrtvých je tak od začátku epidemie už…

Na řecko-turecké hranici zemřeli během krize dva migranti

03.04.2020 18:53 Při střetech na turecko-řecké hranici, kterou se v týdnech na přelomu února a března pokoušely…

Pomoc migrantům či seniorům. Lékaři bez hranic kvůli COVID-19 rozšiřují…

03.04.2020 18:04 Lékaři bez hranic/Médecins Sans Frontières (MSF) rozšiřují svou pomoc v boji s nemocí COVID-19…

Související:

Právě se děje

Další zprávy