Macron zastavil výstavbu zábavního centra u Paříže

Francouzský prezident Emmanuel Macron podle deníku Le Monde zastavil projekt výstavby rozsáhlého zábavního komplexu Europacity u Paříže. Jeho součástí měla být kromě obchodů a hotelů také umělá sjezdovka, akvapark, cirkus a noční podniky. Proti projektu ale už řadu let protestují ekologické organizace a sdružení obchodníků. Konalo se kvůli němu i několik soudů, které jeho realizaci zpomalily.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Emmanuel Macron
doporučujeme

Park Europacity měl vzniknout 15 kilometrů severně od francouzské metropole vedle letiště Charlese de Gaullea na 230.000 metrech čtverečních. Stavba by si vyžádala investici za 3,1 miliardy eur (79 miliard Kč). Za projektem stála realitní divize skupiny Auchan a čínský konglomerát Wanda.

Vznik komplexu sice podporovaly místní správy, proti se ale postavila ekologická sdružení, která kritizovala zábor zemědělské půdy, a místní obchodníci, kteří se obávali odlivu zákazníků.

Macron teď podle francouzského tisku zvažuje jiný projekt, který by byl modernější, "smíšenější" a méně konzumní. Oficiální oznámení o konci projektu Europacity má podle tisku přijít odpoledne.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Svoboda vybojovaná sametovou revolucí není samozřejmá, varuje Jourová

11.11.2019 22:06 Sametová revoluce přinesla před třiceti lety obyvatelům tehdejšího Československa svobodu a…

Atlantik vyplavuje několik týdnů ve Francii balíčky s čistým kokainem

11.11.2019 18:30 Už několik týdnů nacházejí obyvatelé francouzského atlantického pobřeží při procházkách na pláži…

Francii zasáhlo silné zemětřesení. Několik zraněných, stovky domů…

11.11.2019 17:39 Aktualizováno Jihovýchod Francie dnes kolem poledne zasáhlo zemětřesení o síle 5,4 stupně. Otřesy trvaly několik…

Kiska a Fico opět v sobě. Na Slovensku vznikl blok proti vládnímu Směru-SD

11.11.2019 17:37 Aktualizováno Tři neparlamentní politické formace na Slovensku, jejichž preference dohromady činí 28 procent,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama