Maďarsko a Chorvatsko opět otevřou hranici, padne bariéra mezi Rakouskem a Itálií

Maďarsko a Chorvatsko od pátku zruší omezení na cestování přes hranici, zavedená v snaze zabránit šíření koronaviru. Oznámil to maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó.

Chorvatsko
doporučujeme

K rozhodnutí o otevření všech sedmi hraničních přechodů přispěl telefonický rozhovor předsedů vlád obou zemí, uvedl ministr. Dodal, že lidé po překročení hranic už nebudou muset do domácí karantény.

Maďarsko uzavřelo hranice v březnu, ale později zmírnilo toto opatření pro pendlery. Od té doby už hranice otevřelo občanům Česka, Německa, Rakouska, Slovenska, Slovinska a Srbska, připomněla agentura MTI.

Szijjártó nyní upozornil, že předchozí otevření hranic nevedlo ke zvýšení počtu nových případů nákazy.

Maďarsko, které má přibližně deset milionů obyvatel, podle Reuters zasáhla nákaza spíše mírně, potvrzeno v zemi bylo přes 4000 případů a na 550 úmrtí s covidem-19.

Rakousko od 16. června zruší kontroly na hranicích s Itálií. Očekávaný krok dnes ve Vídni potvrdil rakouský ministr zahraničí Alexander Schallenberg. Oznámil také, že alpská země od stejného data zruší povinnou karanténu pro občany celkem 31 evropských zemí.

Kontroly na všech svých hranicích s výjimkou Itálie zrušilo Rakousko už 4. června. Lidé z Česka, Slovenska i dalších sousedních zemí od té doby nemusí při cestě do alpské země předkládat negativní test na koronavirus, nutná není ani dvoutýdenní karanténa.

Otevření hranic s Itálií, která patří mezi koronavirem nejpostiženější země, minulý týden nebylo podle rakouského ministra zahraničí Alexandera Schallenberga ještě kvůli epidemické situaci možné. Příští týden už ale možné bude, i když Vídeň bude ještě své občany varovat před cestami do nákazou velmi zasažené Lombardie.

Mezi 31 evropskými zeměmi, pro které od poloviny června nebude v Rakousku platit žádné cestovní omezení, nejsou Švédsko, Británie, Španělsko a Portugalsko. Pro cestující z nich bude dál povinností předložit negativní test na koronavirus, nebo nastoupit do dvoutýdenní domácí karantény.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ekonomický problém jménem Itálie. Analytik popsal, čeho se bojí trhy

08.07.2020 00:01 NÁZOR - Evropští lídři se mají příští týden sejít v Bruselu, přičemž vkládají naději do záchranného…

Conteho italská vláda chce v rámci obnovy ekonomiky omezit byrokracii

07.07.2020 19:14 Italská vláda dnes schválila soubor opatření, který má zjednodušit byrokracii. Ta je dlouho…

Růst počtu nakažených je ve Švédsku nejnižší od května

07.07.2020 18:31 Denní přírůstek počtu nakažených infekčním onemocněním covid-19 ve Švédsku klesl na nejnižší úroveň…

Šéf slovenské sněmovny Kollár přečkal hlasování o odvolání, jež navrhl

07.07.2020 18:04 Aktualizováno Předseda slovenského parlamentu Boris Kollár dnes přečkal hlasování poslanců o svém odvolání, které…

Související:

Právě se děje

Další zprávy