Maďarsko chce podle Orbána kromě obrněnců Lynx vyrábět další zbraně

Předseda maďarské vlády Viktor Orbán dnes jednal se šéfem německého zbrojního koncernu Rheinmetall Arminem Pappergerem o výrobě bojových vozidel pěchoty Lynx v Maďarsku, vývoji dalších zbraní a o způsobech, jak posílit maďarskou obranu a ekonomiku. Uvedla to dnes agentura MTI s odvoláním na premiérova mluvčího Bertalana Havasiho.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

Orbán a Papperger podle mluvčího diskutovali o způsobech, jak posílit strategické partnerství Maďarska s koncernem se sídlem v Düsseldorfu. Strany podepsaly dohodu o spolupráci na společném vývoji a výrobě raketových systémů protivzdušné obrany krátkého dosahu, dělových věží a speciálních granátů střední ráže.

Jednání se zúčastnili také ministr pro inovace a technologie László Palkovics a vládní zmocněnec pro obranu Gáspár Maroth.

Na pořad se dostala také strategie společnosti Rheinmetall v regionu a Maďarsku, kde koncern staví závod na výrobu obrněnců Lynx. Tyto projekty posílí nejen maďarskou suverenitu, ale i evropské obranné kapacity a strategickou autonomii Evropy, dodal mluvčí.

Maďarsko se nedávno rozhodlo modernizovat svou armádu nákupem německých tanků Leopard II a samohybných houfnic PzH 2000, vrtulníků Airbus H225M a H145M či systému protivzdušné obrany NASAMS, který společně vyrábějí americká zbrojovka Raytheon a norský koncern Kongsberg. Před třemi lety maďarská státní zbrojařská firma M.o.D. Arzenál koupila od České zbrojovky licenci na výrobu 200.000 ručních zbraní - pistolí, samopalů a útočných pušek.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Štrasburku našli čtyři případy nakažlivé mutace koronaviru

12.06.2021 14:16 V Štrasburku objevili skupinu lidí nakažených formou koronaviru, jež se poprvé objevila v Indii a…

Macron chce reset vztahů s Británií, ale i dodržení dohody o brexitu

12.06.2021 13:33 Aktualizováno Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes nabídl britskému ministerskému předsedovi Borisi…

V Německu za poslední den přibylo 1911 nakažených koronavirem a 129 úmrtí

12.06.2021 07:26 Německo zaznamenalo za uplynulý den dalších 1911 případů nákazy koronavirem a 129 úmrtí…

Cestování na Slovensko? Od 14. června bude stačit i test provedený v ČR…

11.06.2021 23:29 Pro osoby přijíždějící na Slovensko z České republiky do 14.6.2021 (6:00 hodin) je povinná…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama