Maďarsko hlásí rekordní přírůstek nakažených, v karanténě je šéf Orbánova úřadu

V Maďarsku během středy přibylo dalších 91 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je nejvyšší denní přírůstek v zemi od dubna. Informovaly o tom dnes úřady na serveru koronavirus.gov.hu.

Viktor Orbán /Fidesz/, maďarský premiér
doporučujeme

V karanténě musí dočasně setrvat šéf úřadu maďarského premiéra Gergely Gulyás, který mohl přijít do přímého kontaktu s infikovanou osobou, sdělila kancelář předsedy vlády Viktora Orbána.

Gulyáš byl v sobotu přítomen na soukromé akci, jejíž jeden účastník byl následně pozitivně testován na koronavirus, napsala dnes agentura MTI s odvoláním na informaci poskytnutou premiérovou kanceláří. V karanténě je kromě toho od středy rovněž státní tajemník Balázs Orbán.

První test na koronavirus byl sice negativní, ale Gulyás se bude moci zúčastnit pátečního jednání vlády teprve až bude negativní i jeho druhý test. Kabinet by měl na tomto zasedání projednat nová omezení v souvislosti s nárůstem počtu infikovaných v poslední době, poznamenala MTI.

V Maďarsku, které má téměř deset milionů obyvatel, se koronavirem doposud nakazilo 5379 lidí. Z nemoci covid-19, jejímž původcem je nový koronavirus SARS-CoV-2, se už vyléčilo 3757 pacientů, zatímco 614 chorobě podlehlo.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Útok u bývalé redakce Charlie Hebdo: Dva zranění, ministr ho má za…

25.09.2020 21:55 Aktualizováno Muž ozbrojený sekáčkem dnes nedaleko někdejšího sídla redakce satirického časopisu Charlie Hebdo v…

Ve Francii se nákaza koronavirem potvrdila už u půl milionu lidí

25.09.2020 20:54 Ve Francii se od počátku epidemie koronavirová nákaza prokázala už u více než půl milionu lidí. Za…

Pobaltské státy své sankce rozšířily na další běloruské činitele

25.09.2020 20:38 Aktualizováno Estonsko, Litva a Lotyšsko dnes rozšířily o stovku počet běloruských činitelů, kterým zakázaly…

Německo už považuje za epidemicky rizikové celé Česko

25.09.2020 19:45 Aktualizováno Německo nově považuje za epidemicky rizikovou celou Českou republiku. Dnes večer to oznámil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama