Maďarsko kvůli pandemii ruší oslavy významného státního svátku

Maďarsko ve snaze zabránit šíření koronaviru ruší všechny veřejné akce spojené s oslavami státního svátku připadajícího na 20. srpna, kdy si země připomíná výročí svatořečení prvního uherského krále Štěpána.

Maďarsko
doporučujeme

Gergely Gulyás, šéf úřadu vlády premiéra Viktora Orbána, dnes uvedl, že konat se nebude letecká přehlídka ani večerní ohňostroj. Na programu však zůstala slavnostní přísaha nových důstojníků. Agentura Reuters připomíná, že oslav se za normálních okolností v Budapešti účastní desetitisíce lidí.

Maďarsko, které má asi 9,8 milionu obyvatel, patří mezi země s nízkým počtem nakažených koronavirem. Za poslední den jich přibylo 16 na celkových 4279, z toho 595 zemřelo. Maďarsko zrušilo většinu opatření souvisejících s pandemií covidu-19, do půlky srpna se ale nemohou konat například koncerty a festivaly s více než 500 účastníky.

Maďarsko od středy zpřísnilo kontroly na svých hranicích. Kvůli velkému počtu infikovaných mají zákaz vstupu do země například lidé z některých balkánských zemí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vůdkyně opozice Cichanouská odjela z Běloruska, je nyní v Litvě

11.08.2020 11:09 Aktualizováno Vůdkyně běloruské opozice Cichanouská oznámila, že se sama rozhodla k odjezdu ze země. Její…

V Bělorusku pokračují protesty, zemřel jeden člověk

11.08.2020 10:15 Aktualizováno V Bělorusku v noci na dnešek pokračovaly demonstrace proti průběhu a předpokládaném zfalšování…

Na nejvyšší hoře Rakouska se zranil český turista

11.08.2020 10:00 Lehké zranění utrpěl 59letý Čech, který se v pondělí zřítil do trhliny v ledovci při sestupu z…

Teplé počasí nebrzdí koronavirus. ECDC žádá obnovení restrikcí v některých…

11.08.2020 08:26 Evropské země, které po uvolnění drastických opatření zažívají nepříznivý vývoj epidemie covidu-19,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama