Maďarsko má rekordní přírůstek nakažených, vláda obnovila koronavirové restrikce

Maďarsko v sobotu zaznamenalo svůj doposud nejvyšší denní přírůstek 1070 nově nakažených koronavirem SARS-CoV-2. Informoval o tom dnes vládní informační web koronavirus.gov.hu. V Česku, které má o zhruba milion obyvatel více než Maďarsko, za první den tohoto víkendu přibylo nově infikovaných téměř dvakrát víc, a přitom to pro ČR není denní rekord.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

V Maďarsku dneškem počet lidí nakažených od začátku pandemie stoupl na 17.990, uvádí vládní server. Po sobotních úmrtích dalších osmi pacientů s nemocí covid-19, jejímž původcem je nový koronavirus, se celkový počet obětí nákazy v zemi s 9,5 milionu obyvatel zvýšil na 683.

Maďarské úřady již hovoří o druhé vlně epidemie covidu-19 v zemi. Vláda kvůli opětnému zvýšenému šíření koronaviru obnovila některá přísnější omezení. Od pondělí je kromě obchodů a veřejné dopravy nařízeno povinné používání roušek i v kinech, divadlech, nákupních centrech, ve zdravotnických zařízeních a v ústavech sociální péče. Restaurace a zábavní podniky mají od pondělí omezený provoz do 23:00.

Kromě toho nadále platí uzavření hranic, které vláda minimálně na jeden měsíc zavedla od 1. září. Usnadněný je příjezd českých, slovenských a polských turistů, ovšem pod podmínkou, že předloží čerstvý negativní test na covid-19.

Zvýšenému tempu šíření koronaviru čelí všechny čtyři země visegrádské skupiny (ČR, Slovensko, Maďarsko, Polsko). Dnes denní rekord zaznamenalo jen Maďarsko. V pátek ale svoje dosud nejvyšší přírůstky během jediného dne zjistily Slovensko s 5,5 milionu obyvatel (290) a Polsko s 38 miliony obyvatel (1002). Zjevně nejhůře je na tom Česko, které týž den mělo znatelně vyšší přírůstek a jehož rekord, evidovaný ve čtvrtek, činí 3130 nakažených.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovensko patrně začne testovat cestující na hranicích, některé přechody…

21.10.2020 12:05 Slovensko patrně 2. listopadu začne na hranicích se sousedními zeměmi testovat cestující na…

Ursula von der Leyenová má negativní test na koronavirus

21.10.2020 12:01 Test na koronavirus, který si nechala udělat předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová,…

Na Slovensku přibylo 2202 nakažených, nejvíce od začátku pandemie

21.10.2020 11:13 Slovensko v úterý zaznamenalo rekordní počet nově potvrzených případů koronaviru, přibylo 2202…

Jednání EU-Británie zablokovaná. Osud dohody je v rukou Londýna, řekl…

21.10.2020 10:39 Aktualizováno Osud dalších vyjednávání mezi Evropskou unií a Británií je nyní v rukou Londýna, který se musí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama