Madrid a přilehlá města čeká uzávěra. Vycestování zakázáno kromě nutných případů

Madrid a devět přilehlých měst vstoupí od dnešních 22:00 kvůli špatné epidemické situaci do uzávěry, oznámil regionální šéf zdravotnictví Enrique Ruiz Escudero. Španělská metropole se tak stane prvním evropským městem, které od prvního vzestupu infekce letos na jaře podobné opatření znovu zavede, píše agentura Reuters.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Obyvatelé hlavního města a jeho okolí budou podle listu El País mít zakázáno vycestovat kromě nutných případů; oblasti budou zároveň kromě opodstatněných návštěv uzavřeny pro zbytek Španělů. Lidé mohou překročit městské hranice při cestě za prací či do školy, na návštěvu lékaře nebo na nákup; naopak zakázané budou cesty za všemi volnočasovými aktivitami.

zdroj: YouTube

Madrid je momentálně koronavirem nejhůře zasaženým regionem Evropy, uvádí agentura AP. Metropole podle Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) za poslední dva týdny registruje 695 případů koronaviru na 100.000 obyvatel, což je více než dvojnásobek celošpanělského průměru a sedmkrát více než průměr Evropy, která minulý týden evidovala 94 případů na 100.000 obyvatel.

Situace se však pomalu zlepšuje, domnívá se Ruiz Escudero. "Výsledky jsou nadějné. Počet (pacientů) přijatých do nemocnic se v posledních čtyřech dnech snižuje. Celkový počet nakažených se za jeden týden snížil o 16 procent," uvedl.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Verdikt soudu má vážné dopady. EU hrozí Ukrajině pozastavením bezvízového…

29.10.2020 17:30 Aktualizováno Evropská unie pohrozila Kyjevu pozastavením bezvízového cestování Ukrajinců do unijních zemí. Je to…

Počet nakažených ve Švýcarsku a Rakousku strmě roste, Kurz ohlásí nové…

29.10.2020 17:13 Aktualizováno Počet nově nakažených koronavirem za poslední den v Rakousku poprvé překročil čtyřtisícovou hranici…

Francie stojí na straně katolíků, uvedl Macron. Do ulic nasadí další vojáky

29.10.2020 17:10 Francie po dnešním islamistickém útoku v Nice nasadí další vojáky kvůli posílení ochrany památek,…

Nouzový stav bude ve Španělsku déle, podpořili to poslanci

29.10.2020 17:07 Španělští poslanci dnes schválili prodloužení nouzového stavu v zemi o šest měsíců. Vládní návrh…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama