Madrid chystá kvůli koronaviru lokální uzávěry

Oblast španělské metropole Madridu chce vyhlásit uzávěry v lokalitách s nejvyšším počtem případů nákazy koronavirem. Oznámil to dnes Antonio Zapatero, který vede tým odpovídající za řešení epidemie v hlavním městě.

Španělsko, Madrid
doporučujeme

"Už jsme zavedli nějaká opatření, ale nestačí to. Nic nebude fungovat, pokud se nebudeme chovat odpovědně. Lidé se chovají moc uvolněně a to nemůžeme tolerovat," řekl Zapatero. Podle jsou organizované večírky, obyvatelé nerespektují karanténní pravidla a například ve skupinách popíjí na ulicích.

Na Madrid připadá asi třetina aktivních případů infekce ve Španělsku, přičemž vůbec nejvíc je jich na jihu města, v hustě zalidněných částech metropole, kde žijí chudší občané.

Zapatero řekl, že detaily plánovaných opatření budou ohlášeny v pátek. Nic bližšího neuvedl kromě toho, že je zvažována uzávěra lokalit s nejvíce případy a také omezení počtu lidí na sešlostech.

Ve Španělsku se koronavirem nakazilo přes 603.000 lidí, což je v Evropě bez započítání Ruska nejvíc. S nemocí covid-19, kterou může koronavirus způsobit, tam zemřelo více než 30.000 lidí. Od konce července, kdy se začalo víc testovat a byla odvolána omezení pohybu, se denní nárůst nových případů znovu pohybuje v řádu tisíců. Na jihu Madridu a v jeho okolí překonává denní nárůst už dva týdny 700 na 100.000 obyvatel, ve čtvrti Puente de Vallecas je to dokonce přes 1000 případů. Celostátně připadá na 100.000 občanů kolem 280 nových případů denně, ve Francii je to 160 případů. Příští týden chtějí úřady začít s rychlým testováním, které má pomoci urychlit dohledávání nakažených.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krétu zasáhlo silné zemětřesení, zprávy o škodách zatím nejsou

18.09.2020 21:27 U řeckého ostrova Kréta dnes udeřilo zemětřesení o síle 5,4 stupně. Ohnisko otřesů bylo v hloubce…

Francie hlásí rekordní počet nákažených

18.09.2020 20:36 Francouzské ministerstvo zdravotnictví dnes ohlásilo dalších 13.215 potvrzených případů nákazy…

Češi slavili konec epidemie na Karlově mostě, teď trhají rekordy, píší v…

18.09.2020 20:18 Aktualizováno Česká republika zaznamenala ve čtvrtek rekord v počtu denního nárůstu pozitivních případů. Denní…

Evropská léková agentura podpořila dexametazon jako léčbu covidu

18.09.2020 16:35 Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) dnes podpořila léčbu pacientů se závažným průběhem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama