Mafián Vadala dostal v Itálii devět let natvrdo, o jeho aktivitách psal Kuciak

Na devět let a čtyři měsíce poslal ve středu italský soud do vězení italského podnikatele Antonina Vadalu, o jehož aktivitách na Slovensku psal loni zavražděný slovenský novinář Ján Kuciak. Informoval o tom dnes zpravodajský server Gazzetta del Sud.

Ilustrační foto
doporučujeme

Vadala byl jedním ze sedmnácti obžalovaných, které soud shledal vinnými z pašování drog z Jižní Ameriky do Itálie.

Většina obžalovaných podle italského serveru pocházela z okolí města Locri v jihoitalském regionu Kalábrie. Podle soudkyně benátského soudu Francesky Zancanové vytvořili organizaci, která do Itálie dovážela ve velkém kokain z Jižní Ameriky. Nejméně v jednom případě přitom drogu vydávali za potravinový doplněk.

Jedním z odsouzených je také Antonino Vadala, o jehož působení na východním Slovensku psal zavražděný slovenský novinář Ján Kuciak. V nedokončeném článku se věnoval italským podnikatelům, kteří jsou spojováni s mafií, i o Vadalových vazbách na blízké spolupracovníky tehdejšího slovenského premiéra Roberta Fica.

Pro Vadalu, který pochází z města Reggio di Calabria na jihu Itálie, podle stanice Reggio TV státní zástupce požadoval jedenáctiletý trest.

Vadala žil a podnikal na Slovensku a po vraždě Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové byl vydán do Itálie. Podle tehdejšího vyjádření slovenského prokurátora se italská stopa v případu Kuciakovy vraždy nepotvrdila. Z objednání Kuciakovy vraždy policie letos v březnu obvinila podnikatele Mariana Kočnera, o jehož kontroverzních aktivitách Kuciak rovněž psal.

Kromě Antonina Vadaly benátský soud poslal do vězení na pět let a deset měsíců také muže jménem Pasquale Edoardo Vadala. Zda je s Antoninem Vadalou v nějakém příbuzenském vztahu, ale není jasné.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rada Evropy vyzvala Česko, aby rozšířilo výuku romštiny na školách

23.09.2020 22:12 Aktualizováno Rada Evropy (RE) dnes vyzvala Českou republiku, aby i nadále zlepšovala ochranu menšinových jazyků.…

Evropská komise navrhla nový azylový systém, má urychlit návraty migrantů

23.09.2020 22:12 Aktualizováno Evropská komise dnes představila návrh nového azylového a migračního systému, do kterého by se…

Lukašenko přes pokračující protesty složil prezidentskou přísahu, podle…

23.09.2020 22:06 Aktualizováno Alexandr Lukašenko dnes nečekaně složil přísahu a již pošesté za sebou nastoupil do funkce…

Francie potřetí za týden hlásí přes 13 000 nově nakažených

23.09.2020 21:59 Francie potřetí během šesti dnů eviduje více než 13.000 nových případů nákazy koronavirem během 24…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama