Manévry v Dortmundu: Kvůli bombám z války evakuováno 14 tisíc lidí

Pyrotechnici dnes v Dortmundu zneškodnili dvě nevybuchlé letecké pumy z druhé světové války. Našly se v hustě obydlené oblasti, své domovy proto muselo opustit kolem 14.000 lidí. Krátce před 16:00 experti zlikvidovali první z bomb a následně i druhou, takže se lidé mohli začít vracet domů, uvedla agentura DPA.

Přidejte svůj názor

Německá policie, ilustrační foto
doporučujeme

Na dobu likvidace pum byl zastaven provoz vlaků. Z bezpečnostních důvodů bylo uzavřeno hlavní vlakové nádraží, dálkové spoje proto jezdily odklonem.

Evakuace obyvatel se podle reportérky DPA uskutečnila hladce a pokojně. Obyvatelé dotčených domů je měli opustit do osmi hodin ráno, mnozí už ale tou dobou ve svých bytech nebyli.

Obě nalezené letecké pumy ležely v blízkosti dvou nemocnic. Už v sobotu proto pacienty hospitalizované v těchto zařízeních převezly sanitky na jiné kliniky.

Původně existovalo podezření, že nevybuchlé pumy by mohly být čtyři. V dalších dvou případech se ale podezření nepotvrdilo, na příslušných místech se nenašly, uvedla DPA.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Razie na pašeráky lidí, ve Francii a Nizozemsku zadrželi 23 osob

22.01.2020 20:58 Celkem 23 lidí podezřelých z pašování migrantů do Británie dnes zadrželi policisté ve Francii a…

Brexit se měnit nebude, britské sněmovny odmítly změny zákona

22.01.2020 20:27 Aktualizováno Prováděcí zákon k brexitové dohodě již schválily obě komory britského parlamentu. Horní komora se…

Itálie na prahu další politické krize? S vládou to vypadá zle, krajní…

22.01.2020 19:19 Aktualizováno Italský ministr zahraničí Luigi di Maio dnes oznámil, že končí ve funkci šéfa vládní strany Hnutí…

Bouře ve Španělsku má již sedm obětí

22.01.2020 19:01 Aktualizováno Bouře Gloria, která od víkendu sužuje Španělsko, má další tři oběti. Jejich celkový počet tak…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama