Merkelová jednala s řeckým premiérem o azylovém středisku

Německá kancléřka Angela Merkelová dnes společně s šéfkou Evropské komise Ursulou von der Leyenovou jednala s řeckým premiérem Kyriakosem Mitsotakisem o projektu unijního azylového centra na ostrově Lesbos. Po videokonferenci to oznámilo kancléřství. Mitsotakis kvůli vypjaté situaci na ostrově požaduje větší zapojení Evropské unie.

Německá kancléřka Angela Merkelová
doporučujeme

"Projednávali jsme další spolupráci EU a Řecka na pilotním projektu přijímacího a azylového střediska na Lesbu," napsala na twitteru von der Leyenová, která se dnes s kancléřkou osobně setkala v Berlíně. O pilotním projektu azylového centra se v tiskové zprávě zmínilo i kancléřství.

Tábor Moria na Lesbu minulý týden zcela zničila série úmyslně založených požárů, když místní obyvatelé protestovali proti nařízené karanténě kvůli koronaviru. Od té doby více než 12.000 migrantů trávilo dny a noci pod širým nebem. S problémy se mezitím potýkají i další uprchlické tábory v Řecku.

Mitsotakis v úterý prohlásil, že Moria patří minulosti a že tábor nahradí nové zařízení pro migranty, na jehož provozu by se měla více podílet Evropská unie.

Německá vláda mezitím oznámila, že z pěti řeckých ostrovů přijme 1553 migrantů. Už minulý týden Německo slíbilo, že se postará asi o 100 až 150 nezletilých migrantů z Morie.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Polsku hrozí výbuch násilí, varuje politoložka. Evropu nabádá k akci

01.11.2020 00:01 NÁZOR - Polská vláda je ve válce a je šťastná, konstatuje Edit Zgutová v komentáři pro server…

S epidemií covidu bojuje i Portugalsko, zavádí uzávěru na většině svého…

31.10.2020 21:44 Ve snaze zpomalit šíření koronavirové nákazy vyhlásí Portugalsko uzávěru na většině svého území.…

VIDEO: Mini-tsunami zaplavila Samos. 39 mrtvých po zemětřesení v egejské…

31.10.2020 21:11 Aktualizováno Už 39 mrtvých a téměř 900 zraněných evidují v Turecku a Řecku v důsledku pátečního zemětřesení,…

Další útok ve Francii: Před kostelem v Lyonu byl postřelen kněz

31.10.2020 20:56 Aktualizováno V Lyonu ve středovýchodní Francii byl dnes postřelen pravoslavný kněz ve chvíli, kdy zavíral kostel…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama