Merkelová varuje: Situace kolem koronaviru je vážná a na podzim se ještě zhorší

Epidemická situace v Německu se v nadcházejících měsících zhorší. Dnes to na tiskové konferenci prohlásila německá kancléřka Angela Merkelová, která varovala, že situace je vážná a vážná prozatím zůstane.

Angela Merkelová, německá kancléřka
doporučujeme

"S koronavirem ještě budeme muset nějakou dobu žít," řekla Merkelová a připomněla, že svět prozatím nemá k dispozici účinný lék a ani očkování.

Koronavirus podle Merkelové dramaticky od února změnil život každého člověka v Německu. "Podzimní měsíce budou mnohem obtížnější, než byly ty letní," řekla kancléřka. "Je to vážné a bude to vážné," dodala.

zdroj: YouTube

Pro nadcházející měsíce si kancléřka vytkla tři cíle. Prvním je zajištění vzdělání dětí. "Udělám vše pro to, aby pandemie z našich dětí neudělala poražené. Školky, školy a vzdělání musí mít nejvyšší prioritu," řekla. Dále se chce soustředit na udržení chodu hospodářství a na posílení soudržnosti společnosti.

Na dotaz, kdy se v Německu vrátí život k normálu, uvedla, že to závisí na vývoji vakcíny. "Nebude to dříve, dokud nebude mít vakcínu nebo lék," řekla.

K vakcínám Merkelová řekla, že Evropská komise se snaží uzavřít další kontrakty s farmaceutickými společnostmi, aby zajistila dostatek očkovací látky pro unijní občany.

Od začátku pandemie covidu-19 se v Německu nakazilo nejméně 239.507 lidí a 9288 lidí komplikacím souvisejícím s infekcí podlehlo.

Merkelová žádá větší úsilí v ochraně klimatu

V Evropě i v Německu je potřeba k ochraně klimatu vyvinout větší úsilí. Na tiskové konferenci v Berlíně to dnes prohlásila  Merkelová. Dodala, že plně podporuje záměr šéfky Evropské komise (EK) Ursuly von der Leyenová vytvořit z Evropy uhlíkově neutrální kontinent. "Podporuji cíl šéfky komise Ursuly vod der Leyenová přeměnit Evropu na kontinent bez oxidu uhličitého," řekla kancléřka.

Předsedkyně EK požaduje, aby do poloviny století byly v EU emise oxidu uhličitého vyrovnané s jejich pohlcováním.

Otázkou podle Merkelové nyní je, jak smělé cíle si Německo a další země k ochraně klimatu určí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Španělsku přibylo od pátku 31.428 nových případů nákazy

21.09.2020 19:27 Španělsko zaznamenalo od pátku 31.428 nových případů nákazy covidem-19. Za stejnou dobu zemřelo 168…

Kotleba by měl dostat trest vězení. Podle žalobce rozdával šeky s…

21.09.2020 19:08 Aktualizováno Trest vězení žádá slovenský prokurátor pro předsedu krajně pravicové opoziční strany Kotlebovci…

Itálie zadržuje loď Sea-Watch 4. Pro migranty plující přes moře je to…

21.09.2020 17:48 Zneužívání námořního práva slouží jako záminka pro politicky motivované rozhodnutí omezit činnost…

Navalnyj žádá Moskvu o své zabavené oblečení pro vyšetření otravy

21.09.2020 16:58 Kritik Kremlu Alexej Navalnyj žádá Moskvu o vydání oblečení, které měl na sobě, když minulý měsíc…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama