Mladí uprchlíci se vzbouřili v táboře na Lesbu, policie musela nasadit slzný plyn

Řecká policie musela dnes zasahovat v přeplněném táboře pro uprchlíky na ostrově Lesbos. Asi 50 nezletilých uprchlíků, kteří s sebou nemají rodiny, se dožadovalo přesunu do pevninského Řecka. Mládež napadla personál tábora, takže policisté byli nuceni použít slzný plyn. Informovala o tom agentura AP.

Přidejte svůj názor 17 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Skupina demonstrujících byla přesunuta do oddělené oblasti a byl za ní vyslán tým vyjednávačů.

zdroj: YouTube

Potyčka vypukla den poté, co úřady dokončily přesun více než 1400 lidí z tábora na Lesbu do severního Řecka. Většina z přestěhovaných jsou rodiny Afghánců.

Nespokojenost lidí v táboře Moria na Lesbu se hromadí po tři týdny kvůli přeplněnosti zařízení. Úřady se řídí dohodou zavřenou s Evropskou unií, podle níž mají uprchlíci zůstat na řeckých ostrovech, dokud nebude kladně vyřízena jejich žádost o azyl.

Uprchlické tábory na ostrovech v Egejském moři jsou dlouhodobě přeplněné. V táboře Moria bylo v srpnu zhruba 8700 běženců, ač postaven byl pro 3000 migrantů. Dětský fond OSN (UNICEF) tvrdí, že je mezi běženci na 3000 dětí, z toho 520 bez doprovodu. V celém Řecku je v uprchlických táborech asi 32.000 dětí.

Řecký deník Kathimerini píše, že se dnes sešli starostové ostrovů z východní části Egejského moře a jednají o zvládání migrace s policií a zástupci Evropské unie. Podle deníku příliv uprchlíků na Lesbos roste.

Loading...
Vstupte do diskuze (17)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řecko praská pod tíhou migrantů. Tisíce dalších jsou na cestě

19.09.2019 19:07 Na řecké ostrovy v Egejském moři, jejichž infrastruktura už nyní praská ve švech kvůli náporu…

Jak rozdělit uprchlíky? Nový návrh se Česku líbit nebude, Macron hrozí i…

19.09.2019 18:07 Aktualizováno Francie a Itálie budou na půdě Evropské unie společně usilovat o zavedení automatického mechanismu…

Prolomení brexitového patu? Británie poslala do Bruselu nové návrhy

19.09.2019 17:20 Aktualizováno Mluvčí Evropské komise dnes novinářům řekla, že Brusel od Londýna dostal nové dokumenty týkající se…

Prokurátorkou EU bude Kövesiová? Šance má vysoké, navzdory odporu její…

19.09.2019 16:59 Někdejší rumunská protikorupční žalobkyně Laura Kövesiová se zřejmě stane první šéfkou nově…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama