Morawiecki oznámil odchod do karantény, jeho účast na summitu EU nejistá

Polský premiér Mateusz Morawiecki oznámil odchod do karantény, protože se dostal do kontaktu s člověkem, u nějž testy dnes ráno potvrdily koronavirus. Podle vládního mluvčího nemá premiér žádné příznaky onemocnění a bude nadále zastávat všechny své povinnosti.

Mateusz Morawiecki
doporučujeme

Zatím není jasné, zda se Morawiecki bude moci zúčastnit summitu Evropské unie, který bude ve čtvrtek a pátek v Bruselu. "Rozhodnou hygienici a lékaři po testech," řekl vládní mluvčí agentuře Reuters.

Mluvčí Piotr Müller upřesnil, že u Morawieckého nebyla dosud potvrzena nemoc covid-19, kterou koronavirus způsobuje, ani nemá žádné příznaky onemocnění. Premiér plní své povinnosti v karanténě, která mu umožňuje přijímat rozhodnutí a být ve styku s představiteli dalších státních institucí. Premiér také bude prostřednictvím videokonference řídit zasedání vlády a vládního krizového štábu.

Polsko dnes oznámilo 5068 nových případů nákazy koronavirem, což je druhý nejvyšší přírůstek od začátku pandemie, poznamenal server Onet s tím, že jen o uplynulé sobotě bylo infikovaných víc, a to 5300. Od začátku pandemie se v zemi s přibližně 38 miliony obyvatel nakazilo 135.278 lidí, z nichž 3101 zemřelo.

Mluvčí ministerstva zdravotnictví upozornil, že nákaza se šíří, přestože se nevyskytují žádná velká ohniska. "Lidé se mohou nakazit na ulici. Pokud nebudeme nosit roušky, počty vzrostou a budeme muset přijmout ještě přísnější opatření," varoval mluvčí Wojciech Andrusiewcz.

Agenti protikorupční agentury CBA zadrželi ve Varšavě ředitele Vojenského ústavu hygieny a epidemiologie (WIHE) kvůli podezření, že od března kradl ochranné pomůcky, dezinfekci a testy na covid-19, oznámil dnes na svém webu list Gazeta Wyborcza. WIHE je podle listu nejdůležitějším armádním pracovištěm při potírání biologických, chemických, radiologických a jaderných hrozeb.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Německu přibylo 7595 nakažených covidem, rekordní přírůstek hlásí…

21.10.2020 12:36 Aktualizováno V Německu za posledních 24 hodin přibylo 7595 případů nákazy koravirem. Přírůstek je jen o málo…

Slovensko patrně začne testovat cestující na hranicích, některé přechody…

21.10.2020 12:05 Slovensko patrně 2. listopadu začne na hranicích se sousedními zeměmi testovat cestující na…

Ursula von der Leyenová má negativní test na koronavirus

21.10.2020 12:01 Test na koronavirus, který si nechala udělat předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová,…

Na Slovensku přibylo 2202 nakažených, nejvíce od začátku pandemie

21.10.2020 11:13 Slovensko v úterý zaznamenalo rekordní počet nově potvrzených případů koronaviru, přibylo 2202…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama