Muž uběhl maraton navzdory karanténě. Světu poslal jasný vzkaz

Statisíce lidí po celém světě musí kvůli aktuální pandemií koronaviru trávit dlouhé dny v karanténě. Svěží mysl i tělo si tak musejí udržovat všemožnými aktivitami, které nevyžadují moc místa ani rekvizit. Příkladem může být francouzský běžec, která zvládl uběhnout maraton – a to přesto, že se nehnul z vlastního bytu.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Elisha Nochomovitz
doporučujeme

Elisha Nochomovitz nenechal francouzskou vládu ani vir Covid-19, aby mu zabránily v jeho snu. Dvaatřicetiletý Francouz, který pracuje v restauraci, podle CNN uběhl maratón, tedy více než 42 kilometrů. To vše na svém balkonu o rozměrech 7 krát 1 metr.

A jeho výsledný čas? Stopky ukázaly 6 hodin a 48 minut. Jeho osobní rekord je sice o polovinu kratší, přesto má sportovec velkou radost. „Běhání je mé jediné potěšení, bez ohledu na čas,“ svěřil se Nochomovitz, který žije ve francouzském městě Balma nedaleko Toulouse.

Svůj běh věnoval zdravotnickému personálu, který bojuje s celosvětovou pandemií. Zdravotníci podle něj „dělají mimořádnou práci“. A přestože Nochomovitz v životě uběhl už 36 maratónů, přiznává, že jeho „balkonový maratón“ byl tím nejnáročnějším.

Kvůli krátké délce balkonu nemohl Elisha nabrat pořádné tempo ani rychlost, protože se musel neustále otáčet tam a zpět. Odhaduje, že musel oběhnout asi 3 tisíce kol. Podporou mu byla jeho přítelkyně, která byla v bytě s ním a které ho krmila sladkostmi a nalévala Coca-Colou, aby mu dodala energii potřebnou k běhu.

Francouz o svém výkonu informoval i na sociálních sítích, kde zároveň vzkázal ostatním lidem v karanténě, aby se nevymlouvali a něco dělali. 

Nochomovitz původně trénoval na barcelonský maratón, který se měl konat 15. března a který byl zrušen. A přesto, že se oba maratóny podle něj nedají srovnat, nový zážitek prý stál za to. Někteří lidé mu dokonce začali psát, že je velmi inspiroval.

Francie patří k zemím, které koronavirus zasáhl velmi tvrdě. V zemi je téměř 20 tisíc nakažených, asi 900 osob už viru podlehlo.

Premiér Édouard Philippe 14. března oznámil , že země uzavře všechna místa, která nejsou pro život Francouzů nezbytná. Nefungují zde restaurace, kavárny ani kluby. Země také minulý týden zakázala všechna shromáždění a 17. března uzavřela své hranice. Prezident Emmanuel Macron však vyloučil, že by uvažoval o zavedení úplného zákazu vycházení pro celou Francii.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo má kolem 100 tisíc případů koronaviru, značně vzrostl počet mrtvých

07.04.2020 08:39 V Německu za minulých 24 hodin přibylo více než 3800 případů koronaviru a země jich nyní má 99.225.…

Francouzi v karanténě: Lékem na depresi je Louis de Funes, píše agentura…

07.04.2020 08:35 Aktualizováno Miliony Francouzů se i přes koronavirovou krizi a karanténu v odpoledních a večerních hodinách…

Nemocnicím v EU dochází léky pro pacienty s covid-19

07.04.2020 06:24 Nemocnicím v Evropské unii v důsledku omezení v obchodu a vytváření nadměrných zásob v členských…

Bulharsko uzavřelo hranice pro cizince vyjma zemí EU

06.04.2020 21:59 Bulharsko dnes ve snaze zabránit šíření epidemie koronaviru uzavřelo hranice pro všechny cizince s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy