Na Baleáry může už tento měsíc jet 10 900 německých turistů, do karantény nepůjdou

Baleárské ostrovy se jako první autonomní region Španělska příští pondělí opět otevřou pro zahraniční turisty, jejichž cesty do země byly omezeny od března kvůli pandemii covidu-19. Jde o pilotní projekt, který schválila španělská vláda a který umožňuje dovézt německým kancelářím až 10.900 německých turistů už tento měsíc. Upřesnilo dnes podle španělských médií vedení Baleár, dříve média informovala o počtu 6000.

Ilustrační foto
doporučujeme

Celé Španělsko se má zahraničním turistům otevřít 1. července. Baleárské ostrovy ale patří k regionům, které byly koronavirem v zemi postiženy nejméně. Vláda jim proto povolila jako prvním, spolu s Kanárskými ostrovy, začít rušit omezení volného pohybu a ekonomické činnosti zavedená v březnu kvůli pandemii. Nyní už jsou Baleáry, stejně jako polovina Španělska, v poslední fázi uvolňování omezení zavedených kvůli pandemii covidu-19.

Předsedkyně baleárské regionální vlády Francina Armengolová dnes novinářům představila detaily dohodnutého projektu. Od pondělka mohou německé cestovní kanceláře v červnu dovézt postupně až 10.900 německých turistů. Minimální délka pobytu je stanovena na pět nocí. Už na pondělí jsou plánovány dva lety, uvedl dnes deník El Mundo.

Cestující na Baleáry z Německa v rámci tohoto projektu nebudou muset po příletu do dvoutýdenní karantény, jako což je jinak po příjezdu do Španělska z ciziny povinnost pro každého už od poloviny května. Pravidlo by mělo přestat platit pro všechny od 1. července.

Němečtí turisté cestou na Baleáry vyplní dotazník ministerstva zdravotnictví, v němž uvedou kontaktní údaje pro pobyt, aby jim mohly úřady posléze zavolat a ověřit jejich zdravotní stav či jim poskytnout další informace. Po příletu na baleárská letiště jim bude změřena teplota.

Podobnou žádost - přivézt už tento měsíc konkrétní počet zahraničních turistů - podaly španělské vládě i Kanárské ostrovy, o ní ale zatím vláda nerozhodla.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirem zkoušená Itálie chystá "matku všech reforem". Politolog je…

09.07.2020 00:01 NÁZOR - "Poprvé jsem slyšel italského politika slibovat omezení byrokracie, když mi bylo 13," píše…

Ekonomický problém jménem Itálie. Analytik popsal, čeho se bojí trhy

08.07.2020 22:06 Aktualizováno NÁZOR - Evropští lídři se mají příští týden sejít v Bruselu, přičemž vkládají naději do záchranného…

Finsko rozšířilo seznam "bezpečných" zemí, Česko chybí

08.07.2020 21:17 Finsko od příštího pondělí otevře své hranice turistům ze 17 evropských zemí, které vykazují nízké…

Korupční skandál okolo bývalého krále je znepokojivý, tvrdí Sánchez

08.07.2020 21:11 Korupční skandál okolo bývalého španělského krále Juana Carlose I. je "znepokojivý", prohlásil dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy