Na Eiffelovu věž chodí jen 10 až 20 pct. běžného počtu turistů

Eiffelova věž, jeden z hlavních turistických cílů v Paříži, zažívá kvůli pandemii covidu-19 drtivý propad návštěvnosti. Ředitel správcovské společnosti SETE Jean-François Martins na rozhlasové stanici RTL řekl, že od konce léta věž navštěvuje jen desetina až pětina obvyklého počtu turistů.

Francie
doporučujeme

"V památce, která je schopná pojmout denně 25.000 návštěvníků, jich máme 2500," řekl Martins. Odpadlo tak čekání na vstup.

Kvůli předepsaným povinným rozestupům mohou být výtahy v Eiffelově věži zaplněny jen z poloviny, kvůli zákazu nočního vycházení má památka zkrácenou otevírací dobu. Lidé v Paříži nesmějí až na některé výjimky opouštět domovy mezi 21:00 a 06:00.

Do Paříže nyní téměř nejezdí turisté ze zahraničí, kteří běžně tvoří 85 procent návštěvníků Eiffelovy věže. Její správa se proto ve svých marketingových kampaních zaměřuje na lidi z metropole, z jejího širšího okolí i celé Francie. Nově je u této památky zvláštní prostor pro děti, kde se mohou dozvědět podrobnosti o její historii.

Eiffelovu věž z roku 1889 běžně navštíví až sedm milionů lidí ročně. Letos na jaře byla ale kvůli pandemii covidu-19 tři měsíce zavřená, turisty znovu přivítala koncem června.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropou obchází strašidlo dluhové krize, varuje analytik před dopady…

05.12.2020 00:01 NÁZOR - Evropskou ekonomiku obchází strašidlo, konstatuje Desmond Lachman v komentáři pro server…

Slovenský soud poslal stíhaného finančníka Haščáka do vazby

04.12.2020 21:50 Aktualizováno Advokát finančníka už dříve označil obvinění svého klienta za nedůvodné. Pochybnosti v souvislosti…

Bulharsko představilo plán očkování proti koronaviru

04.12.2020 21:44 Bulharsko dnes představilo národní plán očkování proti koronaviru. V první z pěti fází dostane…

Johnson bude s šéfkou EK mluvit o pobrexitových vztazích

04.12.2020 21:15 Intenzivní jednání o smlouvě, která by měla od počátku příštího roku upravit podobu vzájemných…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama