Na Kanárské ostrovy připlulo už osmkrát víc migrantů než loni, španělská vláda čelí kritice

Na Kanárské ostrovy dorazilo o tomto víkendu z Afriky na 560 migrantů a další tři desítky běženců u jejich břehů nalodila pobřežní stráž dnes ráno. Informoval o tom místní deník ABC. Toto španělské souostroví v Atlantiku se letos potýká s nebývalou migrační vlnou. Oproti loňsku tam dorazilo už téměř osmkrát více běženců.

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

"Strategie ústřední vlády je jasná, soustředit migranty na Kanárských ostrovech a bránit jejich převozu na kontinent, což dělá z ostrovů vězení," kritizoval o víkendu španělskou vládu šéf kanárské nacionalistické koalice José Miguel Barragán. "Vláda následuje příkladu dalších evropských zemí soustředit migranty na odlehlých místech," dodal s odkazem na řecký ostrov Lesbos a italský ostrůvek Lampedusa.

zdroj: YouTube

Jen za poslední dva týdny připlulo na Kanárské ostrovy, které leží asi 95 kilometrů od afrického pobřeží, podle údajů španělského ministerstva vnitra z minulého týdne na 2020 běženců. Tím se celkový počet od začátku roku zvýšil na asi 8100 oproti 1028 migrantům, kteří dorazili na Kanárské ostrovy za stejné období loni.

Nicméně jinými trasami dorazilo do Španělska letos méně migrantů ve srovnání s loňskem. Na jeho jižní pobřeží a Baleárské ostrovy připlulo z Afriky letos podle španělského ministerstva vnitra na 12.340 běženců, což je zhruba o třetinu méně než loni. Pokles v migraci zaznamenaly letos i španělské enklávy v Africe Ceuta a Melilla, první z nich o 45 procent ve srovnání s loňskem a Melilla o téměř sto procent.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo kvůli covidu prodlouží karanténu do 20. prosince, podmínky se…

25.11.2020 21:57 Německo kvůli stále vysokému počtu případů nákazy koronavirem prodlouží přísná omezení do 20.…

EK varuje technologické giganty před důsledky porušování pravidel

25.11.2020 20:28 Velké technologické společnosti porušující nová pravidla Evropské unie pro jejich regulaci mohou v…

Itálie a Rakousko řeší podobu lyžařské sezony

25.11.2020 18:50 Itálie a Rakousko se dál přou o podobu nadcházející lyžařské sezony. Italský premiér Giuseppe Conte…

Německo odškodní diskriminované homosexuální vojáky

25.11.2020 17:36 Německo rehabilituje a odškodní homosexuální vojáky, kteří v minulosti čelili v armádě diskriminaci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama