Na německé hranici zadrželi pašeráka vzácného obrazu, měl namířeno do ČR

Němečtí celníci při rutinní prohlídce na hranicích se Švýcarskem objevili v kufru auta s českou poznávací značkou obraz od francouzského impresionisty Pierra-Augusta Renoira v hodnotě kolem 120.000 eur (3,2 miliony korun).

Německá policie, ilustrační foto
doporučujeme

Podle agentury DPA řidič auta, 67letý muž, bude čelit trestnímu stíhání za pokus o daňový podvod, protože převoz cenného uměleckého díla neohlásil.

Obraz celníci na hraničním přechodu v Bietingenu zadrželi už koncem září. Řidič nejdříve tvrdil, že v autě nemá žádné zboží k proclení, při prohlídce se ale v kufru našlo Renoirovo plátno a také katalog známé švýcarské aukční síně. Muž poté přiznal, že obraz vydražený ve Švýcarsku veze na žádost švýcarské galerie do Prahy.

Podle DPA měl řidič celníkům doplatit zhruba 12.000 eur (320.000 Kč). Jde o zpětně doměřený poplatek za vývoz, kauci a peněžitou pokutu za neohlášení celní povinnosti. Protože to ale neudělal, byl obraz krajiny o rozměrech 30 krát 25 centimetrů dočasně zabaven.

Vyjádření německé celní správy neuvádí, jaké národnosti řidič je.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Matovič pobouřil Ukrajince žertem o Zakarpatské Ukrajině, dnes se omluvil

04.03.2021 21:21 Slovenský premiér Igor Matovič se dnes omluvil Ukrajině za svůj žert, že Rusku za dodávky vakcíny…

Rozvolňovat se podle Babiše po třech týdnech nebude. Čínskou a ruskou…

04.03.2021 21:15 Aktualizováno Ve středu přibylo v Česku 15 088 nakažených. Hejtmani a pražský primátor mohou ode dneška kvůli…

V Itálii stoupají bilance nakažených, někde zpřísní restrikce

04.03.2021 20:50 Aktualizováno V Itálii v posledních dnech stoupají počty lidí, kteří se nově nakazili koronavirem, a větší tlak…

Evropská komise zřejmě obviní Apple z omezování hospodářské soutěže

04.03.2021 19:49 Evropská komise pravděpodobně oficiálně obviní americkou technologickou společnost Apple z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama