Na německo-polské hranici zmizely kolony, Poláci mírnili kontroly

Na východoněmecké dálnici A4 na pomezí s Polskem zmizely v noci na dnešek kolony, které ještě ve čtvrtek dosahovaly délky 20 kilometrů. Důvodem je podle agentury DPA zmírnění polských kontrol.

Polská policie
doporučujeme

Situace na dálničním přechodu Jędrzychowice nedaleko Zhořelce (Görlitz) se začala zlepšovat již ve čtvrtek večer a okolo půlnoci již bylo odbavování plynulé bez výraznějšího čekání, uvedl server infobus.pl.

Poláci o víkendu na hranicích zavedli kontroly kvůli boji proti šíření nového typu koronaviru, k podobným opatřením se uchýlila řada států včetně Česka a později také Německa. Polské kontroly ale byly podle médií obzvláště přísné, což vedlo ke vzniku dlouhých front. Například v úterý ráno činila kolona aut mířících k hranicích 60 kilometrů, poznamenala DPA.

Německo ke zmírnění dopravní situace na pomezí s Polskem nasadilo spolkovou policii a řidičům poskytují asistenci u zaměstnance červeného kříže, od středečního večera v oblasti působí i armáda.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krize na ostrově Lesbos se zklidňuje, 9000 migrantů přemístěno do nového…

19.09.2020 22:00 Aktualizováno Do nového stanového tábora na řeckém ostrově Lesbos už se přesunulo zhruba 9000 žadatelů o azyl, a…

Proč na východě Německa roste popularita krajní pravice? Expert nabízí…

19.09.2020 20:20 Aktualizováno Popularita krajně pravicových a populistických stran a hnutí ve východním Německu je následkem toho…

Morawiecki má odebírání dětí opozičním aktivistům v Bělorusku za barbarství

19.09.2020 19:40 Jako barbarství odsoudil dnes polský premiér Mateusz Morawiecki rozhodnutí běloruských úřadů…

Minsku se nelíbí účast Cichanouské na jednání ministerské rady EU

19.09.2020 14:58 Režim autoritářského běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka velmi popudila informace, že by se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama