Na německo-rakouské hranici stojí dlouhá kolona kvůli testům

Zhruba 17 kilometrů dlouhá kolona aut se dnes odpoledne vytvořila na německé dálnici A3 směrem do Rakouska. Důvodem jsou zdravotní kontroly na rakouské hranici, jejichž cílem je zabránit šíření koronaviru, uvedla agentura DPA.

Na německo-rakouské hranici stojí kolona kvůli testům na covid
doporučujeme

Podle bavorské policie má řada vozidel "východoevropské" poznávací značky. Rakouská policie a vojsko podle agentury APA namátkově kontroluje také hraniční přechody z Česka, Slovenska a dalších sousedních zemí.

Na rakousko-německém hraničním přechodu Suben se fronta aut začala tvořit již v noci na dnešek. Podle bavorských úřadů zdravotní kontroly začaly dnes v 10:00 SEČ. Namátkové kontroly jsou součástí opatření, které Rakousko od dneška zavedlo pro cestující z rizikových oblastí.

Mnozí cestující Rakouskem zřejmě pouze projíždějí a pokračují do dalších zemí. "Lidé se pravděpodobně vracejí domů," konstatovala místní policie s poukazem na cizí poznávací značky aut. Podle agentury DPA zatím není jasné, jestli po dálnici rovněž cestuje větší množství turistů mířících na dovolenou.

Rakousko ode dneška kvůli šíření covidu-19 rozšířilo cestovní varování na téměř všechny země světa. Mimo jiné cestovatelé z ČR při příjezdu do Rakouska musí do desetidenní karantény, a to i tehdy, když předloží negativní test na covid-19. Ukončit karanténu předčasně lze podstoupením PCR nebo antigenního testu s negativním výsledkem, a to nejdříve pátý den po vstupu do Rakouska. Specifická varování se netýkají služebních cest nebo pendlerů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie i Itálie odsuzují zatýkání v Rusku, sílí volání po sankcích

24.01.2021 18:48 Aktualizováno Zatýkání lidí, kteří v Rusku přišli demonstrovat na obhajobu opozičního vůdce Alexeje Navalného, je…

EU hodlá přimět dodavatele vakcín, aby respektovali smlouvy

24.01.2021 18:10 Aktualizováno Evropská unie přiměje farmaceutické firmy respektovat smlouvy o dodávkách vakcíny proti koronaviru.…

V Portugalsku začaly prezidentské volby, favoritem je úřadující hlava státu

24.01.2021 10:26 V Portugalsku dnes volí prezidenta, hned v prvním kole má podle průzkumů velkou šanci na zisk…

Německo oznámilo 12.257 nových infekcí, 349 úmrtí

24.01.2021 06:59 Německo dnes ohlásilo 12.257 nově potvrzených případů koronaviru za 24 hodin, v souvislosti s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama