Na palubě trajektu v Nizozemsku našli desítky migrantů

Nejméně 25 migrantů bylo dnes nalezeno v nákladním trajektu krátce poté, co vyplul z Nizozemska do Británie. Plavidlo se následně okamžitě vrátilo do přístavu v nizozemském Vlaardingenu. S odvoláním na nizozemské záchranné služby o tom informovala agentura Reuters.

uprchlíci
doporučujeme

Policie zatím neuvedla, v jakém zdravotním stavu se migranti nachází. Zpravodajský web televize NOS ale napsal, že se černí pasažéři patrně ukrývali v chladící místnosti.

"Migranti se dostali na palubu v přívěsu," uvedl mluvčí lodní společnosti DFDS v rozhovoru s listem De Telegraaf. "Jsme v úzkém kontaktu s policií. Chceme, aby policie přišla na palubu a čekáme až zahájí kroky," doplnil mluvčí předtím, než loď vplula do přístavu.

Podle policie mělo plavidlo Brittania Seaways namířeno do Anglie. "Posádka po několika kilometrech zjistila, že jsou na palubě lidé," uvedl policejní mluvčí. Loď se poté okamžitě obrátila zpět k přístavu. Podle zpravodajky De Telegraaf je na místě mnoho sanitek a hovoří se o tom, že na palubě lodi je mezi migranty dítě. Bližší informace o totožnosti černých pasažérů, ale oficiálně zatím potvrzeny nebyly.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Virolog: Onemocnět chřipkou a covidem najednou je nepravděpodobné. Roušky…

29.09.2020 22:23 Aktualizováno Ačkoliv hrozí, že se zdravotníci v zimních měsících budou potýkat s náporem pacientů trpících jak…

Německý expert nastínil další vývoj koronaviru. Prozradil, k čemu dojde…

29.09.2020 22:23 Aktualizováno Covidu se v dohledné době pravděpodobně nezbavíme. Podle německého experta je ale šance, že se…

FT upozornil na pochybné investice Vatikánu, papež chce reformy

29.09.2020 21:28 Podezřelé investice Vatikánu do luxusních nemovitostí v Londýně byly patrně vyšší, než se dosud…

Macron: EU bude v háji, pokud nebude zasedat i ve Štrasburku

29.09.2020 21:00 Pokud se bude Evropský parlament scházet jenom v Bruselu, bude Evropa "v háji". Dnes to před…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama