Na předměstí Paříže byli postřeleni policisté

Neznámí pachatelé zaútočili v noci na dnešek na předměstí Paříže na dva policisty a vážně je zranili. Na twitteru o tom informoval francouzský ministr vnitra Gérald Darmanin. Prokuratura zahájila stíhání trojice neznámých mužů kvůli pokusu o vraždu. Starosta místní části Herblay Philippe Rouleau uvedl, že policisté byli v civilu a útočníci zřejmě nevěděli, že jde o členy bezpečnostních složek.

Francouzská policie, ilustrační foto
doporučujeme

Ministr Darmanin na twitteru vyjádřil "naprostou podporu dvěma policistům, kteří byli v noci násilně napadeni během služby v (departementu) Val d'Oise". Slíbil, že udělá vše pro to, aby byli pachatelé dopadeni.

Policisty neznámí útočníci napadli na pařížském předměstí Herblay, v průmyslové zóně mimo obydlenou oblast. Vzali jim služební zbraně, kterými na ně pak stříleli. Jeden z policistů, který mimo jiné utrpěl i frakturu lebky, je ve vážném stavu.

Přesné okolnosti ani motiv činu zatím nejsou jasné. Agentura AFP však s odvoláním na zdroje uvnitř policejních složek uvedla, že útočníci nejspíše policisty pokládali za členy romského gangu.

Premiér Jean Castex útok odsoudil a řekl, že šlo o čin "zbabělých jedinců" a že útok na policisty je i "útokem na republiku".

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německé úřady hlásí za sobotu méně nových případů nákazy než Česko

25.10.2020 08:23 Německé zdravotní úřady hlásí 11.176 nových případů koronavirové nákazy za sobotu, od začátku…

Vymýtit covid-19 potrvá dlouhé roky, varuje profesor imunologie

24.10.2020 22:03 Aktualizováno NÁZOR - Většina vědců soudí, že přísná kontrola, včetně efektivního trasování, testování a izolace,…

Francie a Itálie hlásí rekordní denní přírůstky nakažených covidem

24.10.2020 21:57 Francie a Itálie dnes hlásí nejvyšší denní přírůstky potvrzených případů nákazy koronavirem od…

Španělsko kvůli koronaviru směřuje k vyhlášení nouzového stavu

24.10.2020 20:36 Španělsko směřuje k vyhlášení nouzového stavu kvůli koronaviru, vláda tak nejspíš učiní v neděli na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama