Na Sicílii míří loď, která veze přes 400 migrantů

Italské úřady poslaly loď německé neziskové organizace Sea-Eye, která veze více než čtyři stovky zachráněných migrantů, do sicilského přístavu Pozzallo. Provozovatel plavidla si kvůli tomu stěžuje na šikanu, protože loď se aktuálně nachází poblíž Palerma a do Pozzalla to má nejméně dva dny plavby. Informovala o tom dnes agentura DPA.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

"Je pro nás naprosto nepochopitelné, že nejbližším bezpečným přístavem pro tyhle lidi má být Pozzallo, když jsme u Palerma," řekl DPA mluvčí Sea-Eye Gorden Isler. "Zachránění, a to včetně 150 dětí a těhotných žen, musejí teď strávit na lodi ještě dvě noci," dodal. Podle něj se snaží italské úřady práci neziskovým organizacím znepříjemnit a co nejvíce zpozdit další záchranné mise.

Italské úřady nasměrovaly loď Sea-Eye 4 do Pozzalla ve středu, kdy kotvila nedaleko Palerma. Tamní starosta přitom nabídl zachráněným migrantům pomoc. Z lodi se na pevninu dostal ale jen jeden mladý muž, který měl problémy se srdcem.

Lodě neziskových organizací ve Středozemním moři pomáhají migrantům, kteří se dostanou do potíží. Navzdory tomu už letos při pokusu přeplout do Evropy zahynulo nejméně 685 lidí, nejvíce z nich - 573 - právě ve vodách mezi Libyí, Tuniskem, Maltou a Itálií, uvádí ve svém součtu Mezinárodní organizace pro migraci (IOM).

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

NATO na summitu vyjádří Česku solidaritu ve sporu s Ruskem

14.06.2021 12:18 Aktualizováno Lídři zemí Severoatlantické aliance na dnešním summitu v Bruselu vyjádří solidaritu České republice…

Slovensko nadále uvolňuje opatření. Čechům stačí negativní test, vyhnou se…

14.06.2021 10:43 Po zlepšení epidemické situace na Slovensku již ve většině regionů země neplatí omezení pro…

Kauzu Babišova střetu zájmů má nyní na stole evropský žalobce. Případ řeší…

14.06.2021 09:54 Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Čech v zahrničí uvázl na skále, strávil na ní dvě noci

14.06.2021 09:26 Český turista uvázl v Alpách na pomezí Německa a Rakouska na skále a strávil tam nedobrovolně dvě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama