Na Sicílii míří loď s více než 200 migranty

Na Sicílii míří loď německé neziskové organizace Sea-Watch, která v minulých dnech zachránila ve Středozemním moři 211 migrantů. Italské úřady jí povolily zakotvit v přístavu Porto Empedocle, migranti se ale na pevninu dostanou až poté, co kvůli koronavirové epidemii stráví povinnou dvoutýdenní karanténu na palubě trajektu Moby Zaza. Informovala o tom dnes agentura APA.

uprchlíci
doporučujeme

Loď Sea-Watch 3 by měla do Porto Empedocle dorazit během dneška. V sobotu večer dorazila do jiného sicilského přístavu Pozzallo italská loď Mare Jonio neziskové iniciativy Mediterranea, která měla na palubě 67 migrantů.

Do záchranných operací na moři se chystá po třech měsících přestávky vynucené propuknutím pandemie nemoci covid-19 pustit i loď Ocean Viking, kterou provozuje organizace SOS Méditerranée. Vyplutí z přístavu v Marseille, původně plánované na sobotu, ale překazilo nepříznivé počasí, napsala agentura AFP. Posádka nyní plánuje, že se na moře vydá v pondělí.

Podle dat Úřadu vysokého komisaře pro uprchlíky (UNHCR) letos do půlky do května vzrostl počet lidí, kteří z Libye vyplouvají směrem do Evropy o 120 procent ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Letos z libyjských břehů vyplulo přes 8300 migrantů, loni to bylo zhruba 3700. Celkem se letos přes moře do některé z evropských zemí přeplavilo přes 22.000 lidí, téměř polovina z nich mířila do Řecka.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá kontrarozvědka varuje před poskytováním dat Číňanům

09.07.2020 23:06 Německá kontrarozvědka dnes varovala zákazníky před poskytováním osobních dat čínským platebním…

Lidé si během koronakrize ověřovali informace, dezinformátoři mají různé…

09.07.2020 22:12 Aktualizováno ROZHOVOR – Dezinformace a šíření fake news je jeden z nejpalčivějších problémů poslední doby.…

Na Baleárských ostrovech se budou znovu muset nosit roušky

09.07.2020 21:52 Turisty oblíbené Baleárské ostrovy, kam patří i Mallorca a Ibiza, chtějí po víkendu zavést povinné…

Rakousko zavede semaforový covidový systém na úrovni svých okresů

09.07.2020 21:43 Rakousko zavede semaforový systém pro mapování koronavirové epidemie na svém území. Každý okres…

Související:

Právě se děje

Další zprávy