Na Sicílii zadrželi humanitární loď Sea-Watch 3, údajně má technické nedostatky

Italská pobřežní stráž zadržela na Sicílii humanitární loď Sea-Watch 3 se zdůvodněním, že má technické nedostatky, které ohrožují bezpečnost posádky i migrantů, které posádka zachraňuje z vratkých člunů u afrických břehů. Loď německé neziskové organizace Sea-Watch má v sicilském přístavu Porto Empedocle zůstat tak dlouho, dokud nedostatky neodstraní. Informovala o tom dnes agentura APA.

Sea Watch 3
doporučujeme

Loď Sea-Watch 3 je v sicilském přístavu od 21. června, kdy tam vylodila 211 migrantů zachráněných u afrických břehů. Ty italské úřady přemístily na trajekt Moby Zaza, který kotví rovněž v přístavu Porto Empedocle a jsou na něj umisťováni migranti do karantény.

Z podobných důvodů jako loď Sea-Watch 3 zadržovaly italské úřady na Sicílii téměř dva měsíce jiné humanitární plavidlo - loď Alan Kurdi německé nevládní organizace Sea-Eye, které smělo vyplout ze sicilského Palermo koncem června. K propuštění lodi pomohla dohoda německých a italských úřadů se Španělskem, které povolilo jejich přijetí ve svém přístavu. V něm má loď podstoupit úpravy a odstranit tak nedostatky, kvůli nimž ji italské úřady zadržovaly, což byly podle nich technické nedostatky, zejména sanitární.

Organizace Sea-Eye ale tvrdí, že to byl jen zástupný důvod a že cílem mělo být zablokování operací ve Středomoří. Nevládní organizace tam totiž u afrických břehů zachraňují z člunů migranty snažící se dostat do Evropy kvůli ozbrojeným konfliktům a špatné ekonomické situaci ve svých zemích.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropské země kvůli covidu opět omezují cestování, počty nakažených rostou

14.08.2020 21:09 Některé země za poslední den zaznamenaly rekordní nárůst počtů nakažených koronavirem - Rakousko,…

EU zavede sankce vůči Bělorusku

14.08.2020 20:43 Ministři zahraničí Evropské unie se dnes na mimořádné videokonferenci dohodli na tom, že…

Počty nakažených rostou i v Itálii, za den skoro 600 nemocných

14.08.2020 19:43 V Itálii v posledních dnech opět rostou počty nově odhalených případů nákazy koronavirem, za…

Polsko stovkami milionů korun podpoří občanskou společnost v Bělorusku

14.08.2020 19:19 Polsko podpoří občanskou společnost a nezávislá média v sousedním Bělorusku, oznámil dnes před…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama