Na Slovensko už jen s testem na covid. Hranice se zřejmě částečně uzavřou

Slovensko bude na hranicích se sousedními zeměmi testovat na koronavirus cestující, kteří přijíždějí do země. Kvůli tomu bude patrně omezen počet otevřených hraničních přechodů a také doba, kdy je bude možné využít k překročení hranic. Po jednání ústředního krizového štábu to dnes novinářům řekl premiér Igor Matovič.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Cílem je zajistit testování každého, kdo bude chtít přes hranice projít, pokud nemá test," řekl Matovič, detaily neuvedl.

Předseda slovenské vlády již minulý týden řekl, že testování lidí na hranicích bude možné až po celostátním otestování obyvatel na koronavirus, které se v zemi pod Tatrami konalo o uplynulém víkendu. O nadcházejícím víkendu se testování zopakuje ve většině okresů Slovenska s výjimkou například Bratislavy či Košic.

Cestující, kteří na Slovensko přijíždějí z takzvaných rizikových zemí v souvislosti s koronavirovou nákazou, musejí již v současnosti mít až na výjimky negativní test na koronavirus, aby se v zemi vyhnuli karanténě. Bratislava mezi rizikové státy v září zařadila i Českou republiku.

Na Slovensku navíc v současnosti pro lidi bez negativního výsledku testu na koronavirus platí nařízení o výrazném omezení volného pohybu, které se vztahuje také na cizince.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Německu zemřelo na covid 487 pacientů za den, nejvíc od počátku epidemie

02.12.2020 08:25 Německé úřady za 24 hodin zaznamenaly 487 úmrtí v souvislosti s covidem-19, od počátku epidemie jde…

V Trevíru muž úmyslně najel autem na pěší zónu. Pět mrtvých, mnoho…

01.12.2020 22:01 Aktualizováno Ve městě Trevíru (Trier) na západě Německa dnes vjelo auto na pěší zónu. Zemřelo pět lidí a nejméně…

Zdravotnický personál v Belgii utíká z nemocnic

01.12.2020 22:01 Aktualizováno Jedna je dnes pekařkou, druhý se chce stát knihovníkem: oba za sebou zaklapli bránu nemocnice a…

Francie opět eviduje méně než 10.000 případů koronaviru

01.12.2020 21:28 Ve Francii za posledních 24 hodin přibylo 8083 nových případů koronavirové infekce, uvedla agentura…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama