Na Slovensku hořel jedenáctipatrový panelák. 17 zraněných

Při požáru jedenáctipatrového panelového domu ve východoslovenském Bardejově se dnes zranilo 17 lidí, z toho čtyři děti. Všichni jsou mimo ohrožení života. Přes sto lidí bylo evakuováno, informovala agentura TASR.

Přidejte svůj názor

Hasiči
doporučujeme

Příčinou požáru byl únik vody do elektrické rozvodny v chodbě domu. Hasiči museli kvůli následnému požáru evakuovat 108 lidí.

Ředitel městské nemocnice Marián Petko potvrdil, že z pacientů, kteří se nadýchali zplodin, byly čtyři děti. "Příjem (pacientů) začal ve čtyři hodiny ráno. Dostal jsem informaci od primářky, že všechny čtyři děti po kontrole zdravotního stavu propustili domů, protože nevykazovaly žádné komplikace," uvedl.

Dodal, že jedna pacientka musela být umístěna na jednotku intenzivní péče s podezřením, že jí zplodiny způsobily vážnější potíže. Všichni hospitalizovaní jsou mimo ohrožení života. "Někteří v naší nemocnici zůstanou ještě na pozorování, několik jsme jich už postupně propustili do domácí péče," řekl Petko.

Mluvčí bardejovské radnice Štefan Hij uvedl, že dnes již podruhé zasedl krizový štáb, který se momentálně snaží devíti rodinám zajistit dočasné ubytování. Některé našly útočiště v tělocvičně místní školy, zbylým poskytli přístřeší známí či příbuzní.

Výbuch plynu a následný požár panelového domu v nedalekém Prešově zabil v prosinci sedm lidí a jedna žena je stále nezvěstná. Dvanáctipatrový dům musel být po explozi zcela zbourán.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Španělsko ohlásilo třetí případ nákazy virem Covid-19

25.02.2020 08:40 Španělsko v noci na dnešek ohlásilo třetí případ nákazy novým koronavirem. Pacientem je podle…

Muž úmyslně najel autem do masopustního průvodu. 30 zraněných včetně dětí

24.02.2020 22:33 Aktualizováno Do davu lidí v tradičním masopustním průvodu v městečku Volkmarsen na západě Německa dnes vjel…

Předběžné výsledky: AfD se do hamburského parlamentu dostala jen těsně,…

24.02.2020 21:40 Aktualizováno Pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) se navzdory původním odhadům dostala do…

Nový předseda CDU bude zvolen 25. dubna. Zatím je pouze jeden kandidát

24.02.2020 16:02 Aktualizováno Nového předsedu nejsilnější německé strany Křesťanskodemokratické unie (CDU) zvolí delegáti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama