Na Slovensku přibylo za den 114 případů koronaviru, dosud nejvíce

Na Slovensku ve středu přibylo 114 případů nakažených koronavirem, tedy nejvíce od propuknutí pandemie choroby covid-19. Dva lidé zemřeli, celkově tak počet obětí nákazy stoupl na osm. Počet provedených testů na koronavirus dosáhl nového maxima. Vyplývá to z údajů slovenského ministerstva zdravotnictví.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Důležitá je hygiena. Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Dohromady dosud laboratorní vyšetření odhalila na pětimilionovém Slovensku téměř tisíc nakažených koronavirem. Ve středu bylo vykonáno poprvé až 3000 testů, což je cíl, jehož dosažení po březnovém nástupu do úřadu stanovil nový premiér Igor Matovič.

Ohnisky nákazy se staly domov seniorů ve městě Pezinok nedaleko Bratislavy a jedna z vesnic s romským obyvatelstvem na východním Slovensku, na kterou úřady dříve kvůli nákaze uvalily karanténu. Jak v domově důchodců tak ve zmíněné vesnici Žehra testy potvrdily shodně několik desítek infikovaných osob. Žehra byla jednou z pěti romských lokalit, kterou úřady minulý týden kvůli nákaze uzavřely.

"Mrzí mě, že jsem nebyl špatným prorokem, když jsem říkal, že to může v (romských) osadách ´vybouchnout´. Evidentně nám to v osadách ´vybouchlo´," řekl premiér Matovič. Jeho vláda zavedla na začátku dubna testování obyvatel romských komunit v obavě, že právě v oblastech s nízkým hygienickým standardem by se epidemie choroby covid-19 mohla rychle šířit. Podle Matoviče do středy testy potvrdily koronavirus v 16 romských lokalitách.

Slovensko sice dosud v porovnání s několika evropskými zeměmi zaznamenalo v přepočtu na obyvatele méně případů nákazy, země ale také zaostává v počtu prováděných testů například za Českem.

Bratislava ještě v březnu za předchozího kabinetu zavedla karanténní opatření, ve kterých pak pokračovala i Matovičova vláda. Ta pak nařídila kromě jiného i povinné nošení roušky nebo jiné překrytí úst a nosu při pohybu lidí na veřejnosti.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Covid-19 sužuje svět už půl roku: Šest milionu nakažených, téměř 370 tisíc…

31.05.2020 08:56 Nový typ koronaviru se objevil počátkem loňského prosince v Číně, šířit se začal z…

V Německu vzrostl počet nakažených koronavirem, reprodukční číslo je vyšší…

31.05.2020 08:12 V Německu přibylo za posledních 24 hodin 286 případů nákazy koronavirem, což je téměř o 500 méně…

Jak rozvrátit Libyi? Ministerstvo USA varuje před zákeřnou metodou Ruska

30.05.2020 21:54 Aktualizováno Maltské úřady zadržely falešné bankovky libyjské měny v hodnotě přibližně 1,1 miliardy dolarů (cca…

Epidemie ve Francii polevuje. Denní počet úmrtí na covid-19 se drží pod…

30.05.2020 20:09 Ve francouzských nemocnicích zaznamenali v minulých 24 hodinách 57 úmrtí s covidem-19. Denní počet…

Související:

Právě se děje

Další zprávy