Na Slovensku se do hlavní fáze sčítání lidu zapojilo 86 procent obyvatel

Do hlavní fáze sčítání lidu na Slovensku, která po půl druhém měsíci trvání skončila ve středu, se zapojilo 86 procent obyvatel pětimilionové země. ČTK o tom dnes informoval slovenský statistický úřad, který původně očekával, že elektronický formulář ve zmíněném období vyplní alespoň 70 procent lidí.

Bratislava, Slovensko (centrum)
doporučujeme

Sčítání bude prostřednictvím komisařů pokračovat pro lidi s nedostatečnými digitálními zručnostmi.

"Dosažený výsledek považujeme za velký úspěch a můžeme ho vnímat jako viditelný, pozitivní posun v digitalizaci Slovenska, ve schopnosti většiny obyvatelstva využívat informačně-komunikační technologie," uvedl statistický úřad.

Nejdůležitější část sčítání, která se letos poprvé uskutečnila plně elektronicky, se uskutečnila bez technických potíží. Prostřednictvím formuláře obyvatelé odpovídali na 14 otázek, například o pobytu, rodinném stavu, vzdělání, národnosti a náboženském vyznání.

První výsledky sčítání chtějí slovenští statistici zveřejnit už letos. Záviset to ale bude na ukončení sčítání prostřednictvím komisařů, jehož termín byl v souvislosti s pandemií prodloužen. Tato fáze sčítání v délce šest týdnů by měla skončit nejpozději v závěru října, nemusí se ale uskutečnit najednou v celé zemi.

V České republice elektronické sčítání lidu začalo 27. března, hned první den ho ale poznamenal téměř celodenní výpadek kvůli přetížení systémů. On-line sčítání potrvá v Česku do 11. května.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Johnson & Johnson odkládá distribuci svých vakcín proti covidu v Evropě

13.04.2021 18:00 Aktualizováno Společnost Johnson & Johnson (J&J) kvůli vyšetřování vzácných případů krevních sraženin ve…

Ve Švédsku přibývá nakažených nejrychleji v Evropě

13.04.2021 17:38 Ve Švédsku nyní přibývá nakažených nejrychleji v Evropě a země hlásí největší zatížení jednotek…

Francie kvůli mutacím koronaviru zastavila všechny lety s Brazílií

13.04.2021 16:56 Kvůli obavám z dalšího šíření mutací koronaviru se až do odvolání ruší veškeré lety mezi Francií a…

Slovensko od pondělí uvolní karanténní omezení a otevře obchody

13.04.2021 16:20 Slovensko od pondělí výrazněji uvolní restrikce zavedené v zemi ve snaze omezit šíření koronaviru,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama