Na Slovensku se šíří nebezpečné hoaxy o koronaviru, ministerstva a policie varují veřejnost

Slovenská ministerstva zdravotnictví a vnitra, ale také policie začaly častěji upozorňovat na nepravdivé informace, takzvané hoaxy, které se podle nich šíří v souvislosti s koronavirem a pandemii nemoci covid-19 především přes sociální sítě. Úřady vybídly obyvatele země, aby využívali důvěryhodné zdroje informací a dodržovali nařízená opatření včetně nošení roušek.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Na internetu se v poslední době šíří mnohé nepravdivé zprávy, které zpochybňují existenci a závažnost onemocnění covid-19 či nošení roušky a další opatření. V zájmu ochrany svého zdraví, jakož i zdraví svých blízkých, je rozumné spolehnout se na důvěryhodné zdroje informací a nikoliv na dezinformátory na sociálních sítích," uvedlo ministerstvo vnitra. Přidalo také odkaz na oficiální vládní zdroje či policejní stránku.

Policie zase popřela například informace na sociální síti, že policejní ředitel vydal příkaz policistům, aby nedávali pokuty za nošení roušek. To je od začátku října na Slovensku povinné až na výjimky také v exteriérech. Policie přidala informace o počtu zjištěných přestupků kvůli nenošení roušek. Varovala také před informacemi, že při symptomech koronaviru třeba pít teplou vodu s citronem. Ministerstvo zdravotnictví zase na sociální síti zveřejnilo důvody, kvůli kterým nelze covid-19 označovat za banální nemoc.

"Možná si dezinformátoři neuvědomují, že počet obětí na Slovensku (...) nepočítáme v stovkách i díky přijatým opatřením. Chápeme, že občané jsou již unaveni z pandemie a z přijímaných opatření. Ovšem jen zodpovědným přístupem se nám podaří omezit dalšímu šíření onemocnění," napsalo ministerstvo vnitra. Karanténní opatření Bratislava dříve zpřísnila v reakci na rekordní denní přírůstky potvrzených nových případů nákazy koronavirem.

Většina předních slovenských politiků opakovaně vybídla obyvatele země k disciplíně v souvislosti s dodržováním nařízených omezení. Otevřeně proti nošení roušek z parlamentních stran vystupují zástupci krajně pravicové strany Kotlebovci-Lidová strana Naše Slovensko.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Boss mafie Cosa Nostra dostal doživotí za vraždy soudců v roce 1992, je na…

21.10.2020 13:12 Sicilský soud udělil trest doživotního vězení nejvyššímu bossovi sicilské mafie Cosa Nostra. Matteo…

Na Slovensku strmě vzrostl počet nově nakažených. Ve hře je lockdown

21.10.2020 12:43 Aktualizováno Slovensko v úterý zaznamenalo rekordní počet nově potvrzených případů koronaviru, přibylo 2202…

V Německu přibylo 7595 nakažených covidem, rekordní přírůstek hlásí…

21.10.2020 12:36 Aktualizováno V Německu za posledních 24 hodin přibylo 7595 případů nákazy koravirem. Přírůstek je jen o málo…

Slovensko patrně začne testovat cestující na hranicích, některé přechody…

21.10.2020 12:05 Slovensko patrně 2. listopadu začne na hranicích se sousedními zeměmi testovat cestující na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama