Na Slovensku zemřelo nejméně lidí za čtyři měsíce

Na Slovensku letos v březnu, kdy v zemi vrcholila druhá vlna koronavirové nákazy, zemřelo nejméně lidí za poslední čtyři měsíce. Oproti předchozím rokům byl ale počet úmrtí ve sledovaném období nadále vyšší. Informoval o tom dnes slovenský statistický úřad.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

V březnu na Slovensku, které má téměř pět a půl milionu obyvatel, zemřelo podle předběžných údajů 7232 osob. To bylo o 48 procent úmrtí více oproti březnovému průměru za předchozích pět let, ale zároveň nejméně od konce loňského roku. Druhá vlna epidemie nemoci covid-19 podle statistiků ovlivňovala statistiky zesnulých šestý měsíc po sobě.

Počty úmrtí na Slovensku od propuknutí koronavirové infekce dosáhly svého vrcholu letos v lednu, kdy v zemi zemřelo po revizi údajů přes 9000 obyvatel. To bylo o tři čtvrtiny více zesnulých než v průměru za první měsíc let 2016 až 2020.

Loni na Slovensku poprvé od roku 2003 zemřelo více lidí, než se narodilo. Počet úmrtí, který byl nejvyšší od druhé světové války, ovlivnila podle dostupných údajů epidemie covidu-19.

Epidemická situace na Slovensku se výrazněji začala zlepšovat ve druhé polovině března, kdy klesly počty úmrtí i hospitalizovaných pacientů v souvislosti s koronavirovou nákazou. V dubnu pak země začala uvolňovat karanténní omezení, která v předchozích měsících zpřísňovala.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kauzu Babišova střetu zájmů má nyní na stole evropský žalobce. Případ řeší…

14.06.2021 09:54 Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Čech v zahrničí uvázl na skále, strávil na ní dvě noci

14.06.2021 09:26 Český turista uvázl v Alpách na pomezí Německa a Rakouska na skále a strávil tam nedobrovolně dvě…

Co brání konci fosilních paliv? Politologové upozorňují na uhlíkovou past

13.06.2021 22:02 Aktualizováno NÁZOR – Klimatická krize je nepochybně horkým tématem summitu G7 v Cornwallu, konstatují Marcus…

Napětí kolem brexitu přerostlo na summitu G7 ve slovní přestřelku

13.06.2021 19:03 Aktualizováno Napětí kvůli dohodě o vystoupení Británie z Evropské unie dnes přerostlo na summitu ekonomicky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama