Na západě Německa je dalších 18 případů Covid-19

Nejlidnatější německá země Severní Porýní-Vestfálsko hlásí dalších 14 potvrzených případů infekce novým koronavirem. V okrese Heinsberg u hranic s Nizozemskem je jich už 20, informovalo dnes večer podle agentury DPA zemské ministerstvo zdravotnictví. Další čtyři nakažené večer oznámila i spolková země Bádensko-Württembersko. V celém Německu je podle AFP dosud 44 potvrzených případů koronaviru.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

V tomto týdnu testy prokázaly nákazu novým typem koronaviru nejdřív u manželského páru z Heinsbergu, přičemž žena pracovala jako vychovatelka ve školce.

Až do dnešního rána bylo z celého Severního Porýní-Vestfálska hlášeno pět případů a stovky lidí v karanténě. Postižena byla opatřením zejména obec Gangelt v okrese Heinsberg, kde nakažený pár navštívil místní karneval. Všichni nově infikovaní jsou v domácí karanténě a nevyžadují nemocniční péči. Podle informací DPA je jenom v okrese Heinsberg v domácí karanténě odhadem tisícovka lidí.

Zemské ministerstvo zdravotnictví upřesnilo, že téměř všichni nově nakažení jsou obyvateli obce Gangelt, která má zhruba 12.500 obyvatel. Je mezi nimi i voják bundeswehru, jehož případ byl oznámen už ve středu. Voják je hospitalizován.

Čtyři nové případy hlásí také Bádensko-Württembersko. Jsou mezi nimi i dvě ženy a jeden muž z okresu Breisgau-Hochschwarzwald, potažmo z města Freiburg, kteří se zúčastnili obchodního setkání v Mnichově a podle Institutu Roberta Kocha patří mezi 13 osob, které přišly do kontaktu s italským podnikatelem, jenž byl pozitivně testován v Itálii.

Další potvrzený případ je z okresu Böblingen a souvisí s 25letým nakaženým z okresu Göppingen, který se nakazil v Itálii a úřady o něm informovaly už v úterý. Nově nakažený se infikoval od ženy, která 25letého muže na cestách doprovázela. Nakažen je také její 60letý otec.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Útok na jihu Francie je vyšetřován jako terorismus, policie zatkla dalšího…

05.04.2020 15:49 Francouzská policie zadržela již třetího Súdánce v souvislosti se sobotním útokem na jihovýchodě…

V Nizozemsku zemřelo na koronavirus dalších 115 lidí, nakažených jsou…

05.04.2020 15:30 Počet obětí nákazy koronavirem vzrostl v Nizozemsku za poslední den o 115 na celkových 1766. S…

Rumunské úřady uvalily karanténu na nechvalně proslulé město, je tikající…

05.04.2020 14:58 Rumunské úřady uvalily karanténu na město Tsandarei poté, co zde v posledních dnech zaznamenaly…

Německo hlásí 5825 nových případů nákazy covid-19, Švýcarsko má 559 obětí

05.04.2020 14:27 Aktualizováno V Německu bylo za poslední den evidováno 5936 nových případů koronaviru. Nárůst je podle statistik…

Související:

Právě se děje

Další zprávy