Na zpřísnění pravidel se chystají i další španělské regiony

Španělské regiony Katalánsko a Navarra se chystají zpřísnit omezení přijatá v souvislosti s šířením koronaviru, která zasáhnou zejména možnost setkávání lidí a zkrátí provozní dobu restaurací. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Nejtvrdší restrikce nyní platí v regionu Madridu, kde vláda v pátek vyhlásila nouzový stav a zakázala lidem opouštět domovské obce.

Španělsko, Madrid
doporučujeme

"Kdybychom žádná opatření nepřijali, dostali bychom se za dva tři týdny do situace, v níž je teď Madrid," uvedl ministr zdravotnictví v katalánské vládě Josep Maria Argimon. Přesnou podobu restrikcí vláda oznámí tento týden, mimo jiné zřejmě požádá zaměstnavatele, aby nechali lidi přinejmenším dva týdny pracovat z domova, pokud to okolnosti umožňují.

Katalánské úřady dnes ohlásily, že za poslední den v regionu přibylo 2360 infikovaných osob a 13 úmrtí. Celková čísla za celé Španělsko se o víkendu nezveřejňují.

Šéfka regionu Navarra María Chiviteová dnes oznámila, že od úterka se bude v regionu smět scházet maximálně šest lidí, restaurace a bary budou muset zavírat nejpozději ve 22:00 a jejich kapacita bude omezena na polovinu. V regionu, kde žije 650.000 obyvatel, mělo podle dnešních dat za posledních 24 hodin pozitivní test na koronavirus 463 lidí, což je nejvyšší bilance od začátku epidemie.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Aktivisté v Německu blokovali některé dálnice, spustili se po lanech z…

26.10.2020 16:00 Ekologičtí aktivisté se dnes po lanech spustili z dálničních mostů na západě Německa. Tímto…

Slovensko má za sebou úvodní fázi plošného testování. Odhaleno téměř 5600…

26.10.2020 15:35 Úvodní fáze plošného testování Slováků na koronavirus, která se od pátku do neděle konala ve…

Erdogan vyzval Turky k bojkotu francouzského zboží, přidávají se další…

26.10.2020 14:47 Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan vyzval spoluobčany, nekupovali francouzské zboží. Reagoval…

Německo hlásí 8685 nových případů koronaviru. Čekají nás obtížné měsíce,…

26.10.2020 14:20 Aktualizováno V Německu za uplynulý den přibylo 8685 případů nákazy novým koronavirem, což je o něco méně než v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama