Nakažený Berlusconi byl propuštěn z nemocnice

Italský expremiér Silvio Berlusconi byl dnes před polednem propuštěn z milánské nemocnice, kde se od 3. září léčil s nemocí covid-19. Třiaosmdesátiletý politik zůstane prozatím v izolaci v Arcore nedaleko Milánu, informuje server listu Corriere della Sera.

Berlusconi, Silvio
doporučujeme

"Byla to ta nejnebezpečnější zkouška mého života (...). Děkuji lékařům za jejich profesionalitu," sdělil politik po svém propuštění. Zároveň vyzval, aby lidé byli zodpovědní, pokud jde o sociální kontakty. "Dokud není ten virus vymýcen, je každý z nás vystaven riziku, že se nakazí nebo že nakazí ostatní.

Berlusconiho osobní lékař Alberto Zangrillo podle agentury Reuters uvedl, že pokud by se politik býval nakazil v březnu nebo dubnu a měl by stejné symptomy, zřejmě by nákazu nepřežil, nicméně lékaři se od dob prvního přívalu nemocných mnoho naučili a jsou pro boj s infekcí lépe vybaveni.

Berlusconi se novým typem koronaviru, který nemoc covid-19 způsobuje, nakazil na dovolené na Sardinii. Právě tam i prudce přibývá nakažených. Když byl hospitalizován, lékaři mu diagnostikovali začínající oboustranný zápal plic.

Nejdéle sloužící poválečný premiér Itálie a mediální magnát Silvio Berlusconi figuroval v mnoha kontroverzních kauzách a za svou politickou kariéru absolvoval přes 20 soudů. Byl i odsouzen. V současné době je členem Evropského parlamentu. Berlusconi měl i v minulosti vážné zdravotní problémy, například v roce 2006 mu lékaři zavedli kardiostimulátor.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Španělsko: Ve hře je mnoho životů, nelze čekat se zpřísněním

27.09.2020 11:34 Španělská vláda pohrozila vedení madridského autonomního regionu, že zasáhne do opatření proti…

V Německu přibylo podstatně méně případů koronaviru než v Česku

27.09.2020 08:48 Německý Institut Roberta Kocha (RKI) dnes podle očekávání ohlásil menší nárůst případů nákazy…

Francie hlásí za 24 hodin dalších více než 14 000 případů

26.09.2020 21:55 Ve Francii se v minulých 24 hodinách potvrdilo 14.412 nových případů koronaviru. Je to o něco méně…

Poučená Itálie účinně bojuje s druhou vlnou covidu. Zvládá ji lépe než…

26.09.2020 21:00 Itálie byla první zemí v Evropě kde virus SARS-CoV-2 udeřil na jaře letošního roku. V té době bylo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama