Nápor uprchlíků na Chorvatsko roste, policie jich letos zadržela tisíce

Počet migrantů, které zadržela chorvatská pohraniční policie v prvních letošních osmi měsících při pokusu dostat se do Chorvatska, se proti stejnému období vloni více než ztrojnásobil. Napsal to dnes na svém webu chorvatský deník Jutarnji list s odvoláním na údaje poskytnuté ministerstvem vnitra.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Na základě čísel poskytnutých úřady deník poukazuje na opět stoupající migrační tlak na Chorvatsko. Od ledna do konce srpna policie podle čísel ministerstva vnitra zadržela 11.813 lidí při pokusu dostat se do země ilegálně. To je o 3609 více než za celý rok 2018, a dokonce o 8019 víc než ve stejném loňském období, což znamená nárůst přes 200 procent.

zdroj: YouTube

Většina běženců se snaží do Chorvatska dostat ze sousední Bosny a Hercegoviny. Uvedené údaje ale nejsou úplné. V prvních osmi měsících roku totiž Slovinsko vrátilo na základě mezinárodních dohod do Chorvatska 6447 migrantů, kteří překročili společnou hranici.

Slovinský ministr vnitra Boštjan Poklukar začátkem týdne potvrdil, že i Lublaň cítí opět rostoucí tlak. Od začátku roku bylo zaznamenáno 11.291 pokusů o nezákonné proniknutí do země, převážně právě z Chorvatska.

Jutarnji list poznamenal, že pokud by příliv migrantů pokračoval dosavadním letošním tempem, pak lze očekávat, že by chorvatská policie mohla letos kvůli nezákonném přechodu hranic zadržet přes 15.000 lidí. To je podle deníku "zdaleka nejvíce od března 2016, kdy byla zastavena velká vlna migrantů mířících do Evropy z Blízkého východu, Asie a Afriky".

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na jihu Francie se zřítil visutý most, auta spadla do řeky. Zahynula dívka

18.11.2019 17:02 Aktualizováno Nejméně jednoho mrtvého a několik zraněných si dnes ráno vyžádalo zřícení mostu nedaleko…

Tusk v politice nekončí. Další vlivná funkce v rámci EU ho zřejmě nemine

18.11.2019 15:56 Končící předseda Evropské rady Donald Tusk je jediným kandidátem na funkci předsedy Evropské lidové…

Protesty a oslavy zároveň. Prestižní list překvapilo dění v Česku

18.11.2019 14:51 Češi a Slováci vyšli o víkendu do ulic, aby bránili dědictví takzvané sametové revoluce, od které…

Demonstrace v Řecku se zvrtly v násilnosti, policie pozatýkala 32 lidí

18.11.2019 12:56 Řecká policie zatkla 32 lidí kvůli násilnostem po nedělním průvodu na počest obětí krvavě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama