Nelegální migranti mají pré? Nová čísla ukázala, jak je to s jejich deportací

I když britský premiér Boris Johnson sliboval, že Spojené království bude posílat zpět nelegální migranty připlouvající na ostrovy na malých lodích, podle britských médií zatím úřady příliš úspěšné v deportacích nejsou. Server Sky News uvádí, že deportována byla jen velmi malá část z nich.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Britský server uvádí, že z Velké Británie bylo deportováno pouze 6% migrantů, kteří od prosince nelegálně překročili kanál La Manche na malých lodích. A to navzdory varování premiéra Borise Johnsona, že tito migranti budou ve velkém posláni zpět.

Od konce loňského roku přitom opět došlo k nárůstu počtu migrantů, kteří zdolali kanál La Manche oddělující Británii od pevninské Evropy. Tehdejší ministr vnitra Sajid Javid sice před časem označil nelegální přechody za „závažný incident“, problém se ale stále nedaří efektivně řešit.

Po více než devíti měsících od tohoto prohlášení ovšem server Sky News zjistil, že bylo navráceno jen velmi málo migrantů, kteří se touto cestou nelegálně dostali do Británie.

Britské ministerstvo vnitra odmítlo říci, kolik migrantů překročilo kanál a dostalo se mezi prosincem 2018 a říjnem letošního roku z Francie do Velké Británie na malých lodích. Podle dat z několika různých zdrojů, včetně policejních záznamů a místních hlášení o příjezdech migrantů, server spočítal, že jich bylo 1 456.

Ministerstvo vnitra zároveň uvádí, že se letos deportovalo „přes 85 migrantů“. V praxi to tedy znamená, že zpět bylo posláno pouze asi 6% nelegálních migrantů – tedy asi jedna ze 17 osob.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tajná kompro nahrávka? Babiš neskutečně zuřil. Novinář prozradil pikantní…

22.10.2019 23:11 Aktualizováno Slovensko žije kauzou kolem spisu Gorila. Investigativní novinář Marek Vagovič píšící pro server…

Brexit opět odložen? Johnson u poslanců pohořel, přijetí zákona se posouvá

22.10.2019 23:07 Britský premiér Boris Johnson dnes pozastavil projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě.…

Evropské země se shodly na zákazu pesticidu škodlivého pro včely

22.10.2019 22:09 Členské státy Evropské unie podpořily návrh na zákaz používání pesticidu thiakloprid, který je…

Barnier bude za EU vyjednávat smlouvy po brexitu

22.10.2019 20:14 Brexitový vyjednávací tým Evropské komise v čele s Michelem Barnierem bude od poloviny listopadu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama