Nelegální migranti mají pré? Nová čísla ukázala, jak je to s jejich deportací

I když britský premiér Boris Johnson sliboval, že Spojené království bude posílat zpět nelegální migranty připlouvající na ostrovy na malých lodích, podle britských médií zatím úřady příliš úspěšné v deportacích nejsou. Server Sky News uvádí, že deportována byla jen velmi malá část z nich.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Britský server uvádí, že z Velké Británie bylo deportováno pouze 6% migrantů, kteří od prosince nelegálně překročili kanál La Manche na malých lodích. A to navzdory varování premiéra Borise Johnsona, že tito migranti budou ve velkém posláni zpět.

Od konce loňského roku přitom opět došlo k nárůstu počtu migrantů, kteří zdolali kanál La Manche oddělující Británii od pevninské Evropy. Tehdejší ministr vnitra Sajid Javid sice před časem označil nelegální přechody za „závažný incident“, problém se ale stále nedaří efektivně řešit.

Po více než devíti měsících od tohoto prohlášení ovšem server Sky News zjistil, že bylo navráceno jen velmi málo migrantů, kteří se touto cestou nelegálně dostali do Británie.

Britské ministerstvo vnitra odmítlo říci, kolik migrantů překročilo kanál a dostalo se mezi prosincem 2018 a říjnem letošního roku z Francie do Velké Británie na malých lodích. Podle dat z několika různých zdrojů, včetně policejních záznamů a místních hlášení o příjezdech migrantů, server spočítal, že jich bylo 1 456.

Ministerstvo vnitra zároveň uvádí, že se letos deportovalo „přes 85 migrantů“. V praxi to tedy znamená, že zpět bylo posláno pouze asi 6% nelegálních migrantů – tedy asi jedna ze 17 osob.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řecko má první případ koronaviru, v Itálii je už 374 nakažených

26.02.2020 23:19 Aktualizováno Řecké úřady dnes potvrdily první případ nákazy novým typem koronaviru v zemi, pacientkou je 38letá…

Norsko hlásí první případ nákazy koronavirem

26.02.2020 22:55 Norsko se dnes stalo další evropskou zemí, která oznámila výskyt nového typu koronaviru na svém…

Do polské školy přišel kvůli koronaviru místo stovek dětí jediný žák

26.02.2020 22:45 Jediný žák místo stovek dětí přišel dnes do vesnické školy na jihu Polska poté, co místní učitelku…

Na Nobelovu cenu za mír je 317 nominací

26.02.2020 22:43 Na letošní Nobelovu cenu za mír bylo nominováno 317 kandidátů. Oznámil to dnes norský Nobelův výbor…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama