Nelegální migranti mají pré? Nová čísla ukázala, jak je to s jejich deportací

I když britský premiér Boris Johnson sliboval, že Spojené království bude posílat zpět nelegální migranty připlouvající na ostrovy na malých lodích, podle britských médií zatím úřady příliš úspěšné v deportacích nejsou. Server Sky News uvádí, že deportována byla jen velmi malá část z nich.

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Britský server uvádí, že z Velké Británie bylo deportováno pouze 6% migrantů, kteří od prosince nelegálně překročili kanál La Manche na malých lodích. A to navzdory varování premiéra Borise Johnsona, že tito migranti budou ve velkém posláni zpět.

Od konce loňského roku přitom opět došlo k nárůstu počtu migrantů, kteří zdolali kanál La Manche oddělující Británii od pevninské Evropy. Tehdejší ministr vnitra Sajid Javid sice před časem označil nelegální přechody za „závažný incident“, problém se ale stále nedaří efektivně řešit.

Po více než devíti měsících od tohoto prohlášení ovšem server Sky News zjistil, že bylo navráceno jen velmi málo migrantů, kteří se touto cestou nelegálně dostali do Británie.

Britské ministerstvo vnitra odmítlo říci, kolik migrantů překročilo kanál a dostalo se mezi prosincem 2018 a říjnem letošního roku z Francie do Velké Británie na malých lodích. Podle dat z několika různých zdrojů, včetně policejních záznamů a místních hlášení o příjezdech migrantů, server spočítal, že jich bylo 1 456.

Ministerstvo vnitra zároveň uvádí, že se letos deportovalo „přes 85 migrantů“. V praxi to tedy znamená, že zpět bylo posláno pouze asi 6% nelegálních migrantů – tedy asi jedna ze 17 osob.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německý expert nastínil další vývoj koronaviru. Prozradil, k čemu dojde…

30.09.2020 22:00 Aktualizováno Covidu se v dohledné době pravděpodobně nezbavíme. Podle německého experta je ale šance, že se…

Španělsko chystá uzavření měst včetně Madridu

30.09.2020 21:50 Španělsko dnes v rámci boje s koronavirem schválilo nová opatření týkající se cestování do měst…

Kaczyński bude vicepremiérem polské vlády, koalice si prochází krizí

30.09.2020 19:05 Aktualizováno Vlivný předseda polské vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński se stane členem…

Nizozemská vláda přehodnotila názor na roušky, doporučení se rozšiřuje

30.09.2020 18:33 Nizozemská vláda dnes doporučila občanům, aby nosili roušky na veřejných místech, kde není možné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama