Nelegálních vstupů do EU meziročně ubylo o 15 procent, uvedl Frontex

Za prvních sedm měsíců letošního roku se nelegálně na území Evropské unie dostalo 47.250 lidí, což je o 15 procent méně, než bylo ve stejném období evidováno v minulém roce. V tiskové zprávě to dnes uvedla unijní agentura pro ochranu vnějších hranic Frontex. Od dubna nicméně pozoruje nárůst aktivity na hlavních migračních trasách.

Frontex
doporučujeme

"Poté, co v dubnu dosáhl rekordně nízké úrovně v důsledku restrikcí spojených s covidem-19, počet neregulérních migrantů zaznamenaných na vnějších hranicích Evropy v posledních třech měsících narůstal," informuje Frontex.

Ačkoli celkově letos evropská pohraniční agentura eviduje nižší počet nelegálních vstupů na území EU než loni, u některých konkrétních regionů je vývoj opačný. Skrze centrální Středomoří údajně od ledna do července přišlo 13.142 běženců a součet je v meziročním srovnání více než dvojnásobný. O 80 procent větší rozsah nelegální migrace je hlášen z Balkánu, kudy podle Frontexu přišlo 11.264 lidí. Centrální středomořskou trasu letos využívají hlavně Tunisané a Bangladéšané, zatímco aktivitu na té balkánské prý ze dvou třetin tvoří Syřané.

Za červenec eviduje Frontex oproti předchozímu měsíci zvýšený provoz ve středomořských koridorech zahrnujících Itálii a Španělsko. Celkově prý přinesl sedmý měsíc roku skoro třetinový nárůst počtu nelegálních přechodů přes unijní hranice, přičemž jich bylo zaznamenáno 8650.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirus: Německo označilo za rizikové 11 regionů, včetně celé Belgie

01.10.2020 07:24 Německo na seznam epidemicky rizikových oblastí zařadilo dalších 11 regionů v Evropě. Ve středu…

Německý expert nastínil další vývoj koronaviru. Prozradil, k čemu dojde…

30.09.2020 22:00 Aktualizováno Covidu se v dohledné době pravděpodobně nezbavíme. Podle německého experta je ale šance, že se…

Španělsko chystá uzavření měst včetně Madridu

30.09.2020 21:50 Španělsko dnes v rámci boje s koronavirem schválilo nová opatření týkající se cestování do měst…

Kaczyński bude vicepremiérem polské vlády, koalice si prochází krizí

30.09.2020 19:05 Aktualizováno Vlivný předseda polské vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński se stane členem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama