Němci navzdory pandemii vyrazili na dovolenou. Pláže u Baltu jsou přeplněné

Potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru v Německu za poslední den přibylo 256 na celkových 193.499, oznámil dnes Institut Roberta Kocha (RKI). Počet ohlášených úmrtí se pak snížil na tři, celkem je jich 8957. O den dříve přibylo 687 případů koronavirové nákazy a šest úmrtí.

Ilustrační foto
doporučujeme

Institut Roberta Kocha odhaduje, že z infekce už se zotavilo přibližně 177.700 pacientů. To je o dvě stovky více než předchozí den.

Nejvíce nakažených bylo evidováno ve spolkové zemi Bavorsko, která sousedí i s Českou republikou. Druhá je nejlidnatější spolková země Severní Porýní-Vestfálsko.

V Německu v posledních dnech počet nově infikovaných stoupal, zejména kvůli novým ohniskům nákazy. Přes 1500 infekcí souvisí s jatky v okrese Gütersloh v Severním Porýní-Vestfálsku, kde musely úřady obnovit karanténní opatření. Stejná omezení byla zavedena i v sousedním okrese Warendorf.

V šesti z 16 německých spolkových zemí začaly tento týden letní prázdniny. Zatímco doprava na sever Německa k pobřeží Baltu i Severního moře se v sobotu podle agentury DPA obešla bez větších komplikací, pláže i přilehlá parkoviště byly přeplněné. Němce od rekreace neodradila ani pandemie nemoci covid-19.

V řadě prázdninových destinací ale platí zvláštní karanténní opatření. Například ve městě Norderney na stejnojmenném ostrově v Severním moři platí povinnost nosit roušku ve vybraných rušných ulicích, a to nejméně do 19. července. V severomořských lázních Dangast rovněž platí řada omezení. Například plážové koše jsou rozmístěny tři metry od sebe, aby byl zachován bezpečnostní rozestup.

Příval turistů na baltský ostrov Rujána je podle místních představitelů stále v mezích normálu. Přispěla k tomu opatření, která například zakazují do Meklenburska-Předního Pomořanska, jehož je Rujána součástí, příjezd jednodenních turistů. Za porušení tohoto nařízení hrozí pokuty až 2000 eur (asi 53.500 Kč). Kvůli koronaviru byla snížena kapacita místních hotelů, penzionů i kempů na 80 procent běžného stavu.

Přeplněné byly i plovárny na jezerech v okolí Berlína. Například kapacita plážového koupaliště u jezera Grosser Wannsee byla pro sobotu i neděli zcela vyčerpána, náhodní kolemjdoucí se tak v areálu vykoupat nemohou. Policie během dne na twitteru informovala, že jezero Müggelsee vzali návštěvníci útokem, takže místní plovárna už další návštěvníky nevpouští dovnitř.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Růst počtu nakažených je ve Švédsku nejnižší od května

07.07.2020 18:31 Denní přírůstek počtu nakažených infekčním onemocněním covid-19 ve Švédsku klesl na nejnižší úroveň…

Šéf slovenské sněmovny Kollár přečkal hlasování o odvolání, jež navrhl

07.07.2020 18:04 Aktualizováno Předseda slovenského parlamentu Boris Kollár dnes přečkal hlasování poslanců o svém odvolání, které…

Německo chce přesvědčit státy EU k přebírání zachráněných běženců

07.07.2020 18:02 Aktualizováno Německo chce jako nová předsednická země Evropské unie přesvědčit členské země, aby se více…

CDU zvažuje, že zavede povinné kvóty pro zastoupení žen

07.07.2020 15:07 Nejsilnější německá strana - Křesťanskodemokratická unie (CDU) - zvažuje, že zavede povinné kvóty…

Související:

Právě se děje

Další zprávy