Němci se mnohem víc obávají Trumpa než koronaviru

Němci se mnohem více obávají politiky amerického prezidenta Donalda Trumpa než koronaviru. Obavu, že přičiněním šéfa Bílého domu bude svět nebezpečnější, umístilo na první místo žebříčku obav 53 procent dotázaných v průzkumu, který v červnu a červenci provedla pojišťovna R+V Insurance Group.

Donald Trump
doporučujeme

Obavy z Trumpa pociťují Němci ještě silněji než strach s ekonomických potíží. Až po Trumpovi respondenti uváděli obavu z rostoucích životních nákladů, hospodářské situace a nákladů zadlužení v Evropské unii pro daňové poplatníky.

Koronavirová epidemie mezi obavami Němců zaujímá až 17. příčku. Jen zhruba třetina dotázaných má obavy z toho, že oni sami nebo někdo z jejich blízkých se nakazí covidem-19.

Německo udrželo počet případů covidu-19 a souvisejících úmrtí na poměrně nízkých úrovních ve srovnání s některými dalšími evropskými zeměmi, ale i v této 83milionové zemi v poslední době počty nově infikovaných opět rostou.

Průzkum nespecifikuje, kterých aspektů Trumpovy politiky se Němci nejvíce obávají, ale pojišťovna citovala politologa Manfreda Schmidta z Heidelberské univerzity, podle něhož obavy vyvolává zejména Trumpova zahraniční politika - obchodní konflikty s Čínou, rozbíjení spolupráce se spojenci v oblasti obchodní a bezpečnostní politiky, stahování z mezinárodní spolupráce a konfrontace s Íránem.

R+V Insurance Group se v průzkumu "Obavy Němců, který provádí každoročně od roku 1992, dotázala zhruba 2400 lidí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rada Evropy vyzvala Česko, aby rozšířilo výuku romštiny na školách

23.09.2020 22:12 Aktualizováno Rada Evropy (RE) dnes vyzvala Českou republiku, aby i nadále zlepšovala ochranu menšinových jazyků.…

Evropská komise navrhla nový azylový systém, má urychlit návraty migrantů

23.09.2020 22:12 Aktualizováno Evropská komise dnes představila návrh nového azylového a migračního systému, do kterého by se…

Lukašenko přes pokračující protesty složil prezidentskou přísahu, podle…

23.09.2020 22:06 Aktualizováno Alexandr Lukašenko dnes nečekaně složil přísahu a již pošesté za sebou nastoupil do funkce…

Francie potřetí za týden hlásí přes 13 000 nově nakažených

23.09.2020 21:59 Francie potřetí během šesti dnů eviduje více než 13.000 nových případů nákazy koronavirem během 24…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama