Němci vzali útokem opětovně otevřené sběrné dvory, musela zasahovat policie

V německé spolkové zemi Dolní Sasko po nucené měsíční uzavírce kvůli pandemii nemoci covid-19 začalo pro veřejnost ve středu opět fungovat několik sběrných dvorů. Němci komunální zařízení vzali doslova útokem, takže se před vjezdy tvořily dlouhé kolony i s více než hodinovou čekací dobou. Na několika místech musela dopravu regulovat policie, napsal dnes deník Bild.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Německá policie, ilustrační foto
doporučujeme

Rozhlasová stanice NDR v reportáži poznamenala, že se opakovala stejná situace, jaká nastala po otevření hobbymarketů. "Lidé hromadně přijíždějí," uvedla stanice.

Do řízení dopravy se zapojila policie. U městské skládky i sběrných dvorů v Hannoveru se tvořila až dvoukilometrová kolona, jedna z nich se protáhla až na dálnici. V Pattensenu nedaleko Hannoveru před sběrným dvorem čekalo najednou i více než sto aut.

Tlačenice na sběrných dvorech podle NDR vypovídají o tom, že Němci karanténní opatření a pěkné počasí využili k jarním pracím na zahradách. Bild poukázal také na to, že kvůli nucenému uzavření těchto provozů lidé začali zakládat černé skládky.

Bezpečnostní opatření a jen omezený počet otevřených dvorů vedl k tomu, že lidé museli na uložení odpadu čekat. V Hannoveru s více než půl milionem obyvatel a jeho okolí bylo otevřeno prozatím deset sběrných dvorů a skládek, další se opětovně zprovoznit plánují, pokud bude koronavirová nákaza slábnout.

Provozovatelé zařízení na odběr odpadu vyzvali zákazníky, aby od zaměstnanců i od ostatních klientů dodržovali odstup a aby v zájmu ochrany pracovníků nosili roušky.

Manfred Sandvoss s manželkou Brundhildou čekali 90 minut, než se mohli zbavit odpadu po prořezu zahrady. Někteří se proto rozhodli odpad vyvézt na kolečkách a kárkách, což jim umožnilo dostat se před fronty čekajících aut. Jedním z takových byl Sebastian Lucas. "Tolik se toho při jarních pracích nashromáždilo. Otevření už bylo nezbytně nutné," prohlásil Lucas, který na dvůr přivezl větve z ostříhaného živého plotu. Dodal, že se sice dostal před frontu aut, odpad ale nemohl na vozíčku odvézt najednou, takže ho na zahradě čeká přinejmenším deset dalších fůr.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Polsko hlásí za sobotu rekordní počet nově nakažených

07.06.2020 09:28 V Polsku se v sobotu objevilo 576 nových případů nákazy koronavirem, což je podle polských médií…

V Německu klesl počet nově nakažených koronavirem

07.06.2020 09:22 Počet lidí, kteří se v Německu za posledních 24 hodin nakazili koronavirem, se zvýšil o 301 na…

Sedmiletá dívka si kreslila, způsobila škodu za téměř milion

07.06.2020 08:56 Vyrýváním sněhových vloček na karoserie aut způsobila sedmiletá dívka v německé spolkové zemi Sasko…

Na Lampeduse hořely desítky lodí, kterými připluli migranti

06.06.2020 21:26 Aktualizováno Desítky lodí, jimiž od afrických břehů na italský ostrov Lampedusa dorazili migranti, v pátek večer…

Související:

Právě se děje

Další zprávy