Němec, který zastřelil šest svých příbuzných, dostal 15 let. Smrti matky nelitoval

Patnáctiletý trest odnětí svobody uložil dnes německý soud 27letému muži, který v lednu zastřelil šest svých příbuzných. Trest si odpyká ve specializované psychiatrické nemocnici, informovala dnes agentura DPA.

Vražda, ilustrační foto
doporučujeme

Soud v Ellwangenu na jihozápadě Německa shledal Adriana S. vinným z šesti vražd a dvou pokusů o vraždu.

Letos v lednu Němec zastřelil ve městě Rot am See, zhruba 80 kilometrů severovýchodně od Stuttgartu, třiceti ranami své rodiče, dva nevlastní sourozence, strýce a tetu. Dva další příbuzné těžce zranil. Po činu sám zavolal policii, na jejíž příjezd v domě počkal.

Během soudního procesu se Adrian S. k činům přiznal a řekl, že jich zčásti lituje. Žádnou lítost nevyjádřil nad smrtí matky. "Matka mi zničila život," uvedl. Dodal, že se jej matka snažila otrávit, neboť mu do pití přimíchávala ženské hormony.

Souzený muž nepředložil žádné důkazy, které by podporovaly jeho tvrzení, uvedla DPA. V psychiatrickém posudku stojí, že Adrian S. trpí bludy. Lékař u něj diagnostikoval psychickou poruchu. Proto soud nařídili, aby si trest odpykal v psychiatrické nemocnici.

Ke smrti svého otce muž uvedl, že jí lituje. "Střílel jsem ale na všechno, co se pohnulo," řekl. Prohlásil také, že svůj čin dlouho plánoval a že se kvůli tomu stal mimo jiné členem střeleckého klubu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi mířící do Řecka budou muset mít test na covid

10.08.2020 22:09 Aktualizováno Řecko kvůli nárůstu případů nákazy koronavirem zpřísňuje epidemická opatření, včetně pravidel pro…

Slovensko vyhostilo tři ruské diplomaty

10.08.2020 21:56 Aktualizováno Slovensko vyhostilo tři ruské diplomaty. Slovenskému Denníku N to potvrdil mluvčí slovenské…

Paříž zavedla zóny, kde se musí povinně nosit roušky. Opatření je terčem…

10.08.2020 19:18 Aktualizováno Na nejrušnějších místech Paříže se musí od dnešního rána povinně nosit roušky. Lidé si musí nos a…

Školy v Berlíně mohou vyučovat i bez dodržování odstupu

10.08.2020 19:04 Školy v německém hlavním městě mohou vyučovat i bez dodržování jinak platného nařízení o minimálním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama