Německá kontrarozvědka varuje před poskytováním dat Číňanům

Německá kontrarozvědka dnes varovala zákazníky před poskytováním osobních dat čínským platebním společnostem nebo jiným technologickým a internetovým firmám. Tyto údaje by podle Spolkového úřadu pro ochranu ústavy (BfV), jak se civilní kontrarozvědka oficiálně jmenuje, mohly skončit v rukou čínské vlády, píše agentura AP.

Bezpečí na internetu, ilustrační foto
doporučujeme

BfV upozorňuje, že čínské vládní úřady mají přístup k datům, které ukládají firmy jako Tencent, Alibaba i "další aplikace, webové služby a poskytovatelé mobility", například služeb sdílení jízdních kol, kteří působí v Německu.

Šéf německé kontrarozvědky Thomas Haldenwang řekl, že osobní data Němců nejsou u čínských firem v bezpečí, protože čínské zákony po těchto firmách vyžadují, aby je poskytovaly čínské vládě.

"Žádný zákazník tady v Německu, který používá takový systém, by neměl být překvapen, pokud Peking tyto údaje zneužije," řekl dnes Haldenwang novinářům. "Můžeme před tím jen varovat," dodal.

Ředitel BfV rovněž vyjádřil obavu z "hybridní hrozby" ze strany Číny spočívající v akvizicích významných německých firem.

Německý ministr vnitra Horst Seehofer v této souvislosti poznamenal, že Německo ještě musí dospět k politickému rozhodnutí, zda umožnit čínské telekomunikační společnosti Huawei podílet se na budování infrastruktury německých poskytovatelů mobilních služeb.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie hlásí nejvíce nově nakažených koronavirem od května

05.08.2020 21:00 Francie za posledních 24 hodin zaznamenala 1695 nových případů koronavirové nákazy, což je nejvyšší…

Bulharský premiér naznačil rezignaci, vláda má ale zůstat

05.08.2020 19:56 Bulharský premiér Bojko Borisov dnes naznačil, že kvůli týdny trvajícím protivládním protestům by…

V Chorvatsku se za týden nakazilo 24 Čechů

05.08.2020 19:47 Aktualizováno Za poslední týden bylo pozitivně testováno 24 Čechů, kteří se pravděpodobně nakazili covidem-19 v…

Kanárské ostrovy budou turistům hradit výdaje spojené s covidem

05.08.2020 19:06 Kanárské ostrovy jsou ode dneška prvním regionem Španělska, který nabízí domácím i zahraničním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama