Německá kontrarozvědka varuje před poskytováním dat Číňanům

Německá kontrarozvědka dnes varovala zákazníky před poskytováním osobních dat čínským platebním společnostem nebo jiným technologickým a internetovým firmám. Tyto údaje by podle Spolkového úřadu pro ochranu ústavy (BfV), jak se civilní kontrarozvědka oficiálně jmenuje, mohly skončit v rukou čínské vlády, píše agentura AP.

Bezpečí na internetu, ilustrační foto
doporučujeme

BfV upozorňuje, že čínské vládní úřady mají přístup k datům, které ukládají firmy jako Tencent, Alibaba i "další aplikace, webové služby a poskytovatelé mobility", například služeb sdílení jízdních kol, kteří působí v Německu.

Šéf německé kontrarozvědky Thomas Haldenwang řekl, že osobní data Němců nejsou u čínských firem v bezpečí, protože čínské zákony po těchto firmách vyžadují, aby je poskytovaly čínské vládě.

"Žádný zákazník tady v Německu, který používá takový systém, by neměl být překvapen, pokud Peking tyto údaje zneužije," řekl dnes Haldenwang novinářům. "Můžeme před tím jen varovat," dodal.

Ředitel BfV rovněž vyjádřil obavu z "hybridní hrozby" ze strany Číny spočívající v akvizicích významných německých firem.

Německý ministr vnitra Horst Seehofer v této souvislosti poznamenal, že Německo ještě musí dospět k politickému rozhodnutí, zda umožnit čínské telekomunikační společnosti Huawei podílet se na budování infrastruktury německých poskytovatelů mobilních služeb.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po více než dvou měsících se v Německu otevřou kadeřnictví

01.03.2021 09:25 Po více než dvou měsících se v Německu otevřou kadeřnictví, která byla zavřena kvůli šíření…

ONLINE: Rok s koronavirem. Přes milion nakažených Čechů, lidé se probouzí…

01.03.2021 07:40 Dnes je to přesně rok, co testy v Česku potvrdily první tři případy nového typu koronaviru. Nákazu…

Do ulic vyrazí tisíce policistů a vojáků. Podle Maďara opatření nestačí

28.02.2021 21:54 Aktualizováno Z sobotu přibylo v Česku 7798 nakažených. O půlnoci začnou platit v Česku nová opatření, podle…

Slovensko zavede částečný zákaz vycházení večer

28.02.2021 21:53 Slovensko od středy 3. března zavede obecný zákaz vycházení večer a částečně v noci, rozhodla na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama