Německá policie dopadla nebezpečného muže. Pátrala po něm pět dní

Po rozsáhlém pátrání, do něhož bylo zapojeno několik stovek policistů, speciální jednotky, vrtulníky s termokamerami i pátracími psy, zadržela německá policie jedenatřicetiletého muže, který v neděli na jihozápadě Německa odzbrojil policejní hlídku a utekl do lesa. Při zatčení u něj policie našla pět střelných zbraní. Informovala o tom dnes agentura DPA s odvoláním na vyšetřovatele.

Německá policie, ilustrační foto
doporučujeme

Pro jinak klidné město Oppenau s necelými pěti tisíci obyvatel, které leží nedaleko francouzských hranic, tak skončilo několik dní plných strachu. "Jsem rád, že pro naše městečko skončila tato noční můra," citovala DPA starostu obce Uweho Gaisera.

Po ozbrojeném muži, který se podle místních médií jmenuje Yves Rausch, pátrali policisté od nedělního rána, kdy utekl ze zahradní chaty, do níž se předtím vloupal. Její majitel zavolal policejní hlídku, která ho tam šla zkontrolovat. Podle výpovědi policistů seděl muž klidně za stolem a nic nenasvědčovalo tomu, že by mohl čtyři policisty ohrožovat. Až do chvíle, kdy vytáhl střelnou zbraň a donutil policisty, aby mu vydali své služební zbraně. Podle policejního prezidenta města Offenburg Reinharda Rentera policisté při postupu nijak nepochybili.

Policejní mluvčí dnes novinářům sdělil, že muž byl dopaden díky upozornění dvou svědků, kteří ho viděli u místního hostince. Od něj ho pak vystopovali policejní psi. Muž byl při zatýkání lehce zraněn, stejně jako jeden z policistů. Nalezen byl v houští a na klíně měl sekyru a kus papíru, zřejmě dopis na rozloučení, uvedla místní média. Podle dřívějších zpráv místních médií měl muž u sebe v chatě také luk a šípy.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo zaznamenalo přes 1000 nově nakažených koronavirem

06.08.2020 08:48 Německo za uplynulý den zaznamenalo 1045 případů nákazy koronavirem. Oproti předchozímu dni je to…

Francie hlásí nejvíce nově nakažených koronavirem od května

05.08.2020 21:00 Francie za posledních 24 hodin zaznamenala 1695 nových případů koronavirové nákazy, což je nejvyšší…

Bulharský premiér naznačil rezignaci, vláda má ale zůstat

05.08.2020 19:56 Bulharský premiér Bojko Borisov dnes naznačil, že kvůli týdny trvajícím protivládním protestům by…

V Chorvatsku se za týden nakazilo 24 Čechů

05.08.2020 19:47 Aktualizováno Za poslední týden bylo pozitivně testováno 24 Čechů, kteří se pravděpodobně nakazili covidem-19 v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama