Německá policie dopadla nebezpečného muže. Pátrala po něm pět dní

Po rozsáhlém pátrání, do něhož bylo zapojeno několik stovek policistů, speciální jednotky, vrtulníky s termokamerami i pátracími psy, zadržela německá policie jedenatřicetiletého muže, který v neděli na jihozápadě Německa odzbrojil policejní hlídku a utekl do lesa. Při zatčení u něj policie našla pět střelných zbraní. Informovala o tom dnes agentura DPA s odvoláním na vyšetřovatele.

Německá policie, ilustrační foto
doporučujeme

Pro jinak klidné město Oppenau s necelými pěti tisíci obyvatel, které leží nedaleko francouzských hranic, tak skončilo několik dní plných strachu. "Jsem rád, že pro naše městečko skončila tato noční můra," citovala DPA starostu obce Uweho Gaisera.

Po ozbrojeném muži, který se podle místních médií jmenuje Yves Rausch, pátrali policisté od nedělního rána, kdy utekl ze zahradní chaty, do níž se předtím vloupal. Její majitel zavolal policejní hlídku, která ho tam šla zkontrolovat. Podle výpovědi policistů seděl muž klidně za stolem a nic nenasvědčovalo tomu, že by mohl čtyři policisty ohrožovat. Až do chvíle, kdy vytáhl střelnou zbraň a donutil policisty, aby mu vydali své služební zbraně. Podle policejního prezidenta města Offenburg Reinharda Rentera policisté při postupu nijak nepochybili.

Policejní mluvčí dnes novinářům sdělil, že muž byl dopaden díky upozornění dvou svědků, kteří ho viděli u místního hostince. Od něj ho pak vystopovali policejní psi. Muž byl při zatýkání lehce zraněn, stejně jako jeden z policistů. Nalezen byl v houští a na klíně měl sekyru a kus papíru, zřejmě dopis na rozloučení, uvedla místní média. Podle dřívějších zpráv místních médií měl muž u sebe v chatě také luk a šípy.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovensko chce rychleji dohnat vyspělé země, využije unijní fond obnovy

08.03.2021 12:35 Slovensko chce prostřednictvím reforem a investic v plánovaném objemu téměř šest miliard eur (158…

ONLINE: Neschvalujte Sputnik V, vyzvala EMA státy EU. O ruskou a čínskou…

08.03.2021 11:55 Aktualizováno Německo dnes pokračuje v postupném uvolňování protikoronavirových opatření, otevřít se mohou s…

Slovensko ode dneška opět mění očkovací plán

08.03.2021 11:27 Slovensko po více než týdnu znovu změnilo postup při očkování proti covidu-19. Nově mají přednost…

V Itálii zatkli Alžířana kvůli útokům v Paříži

08.03.2021 09:49 V italském městě Bari zatkla policie muže, jehož podezírá, že v roce 2015 pomohl autorům…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama