Německá policie provedla velkou razii proti převaděčům

Na 400 policistů ve čtyřech německých spolkových zemích dnes provedlo razie proti mezinárodní organizované skupině převáděčů. Pět podezřelých bylo zatčeno, informovala agentura DPA. Pravděpodobný šéf skupiny byl zadržen v Rakousku a nyní úřady dopadly jeho komplice, píše agentura.

Německá policie, ilustrační foto
doporučujeme

Policisté zatýkali a prohledávali budovy v Berlíně, Dolním Sasku, Severním Porýní-Vestfálsku a Hesensku. Státní zastupitelství v Kemptenu podezírá 19 oosob ve věku 21 až 44 let, že nejpozději od dubna 2019 za vysoké sumy pašovali lidi takzvanou balkánskou trasou. Pravděpodobně šlo o 140 uprchlíků převážně ze Sýrie.

Německé úřady zadržené podezřívají, že se nejméně ve 23 případech dopustili organizovaného převádění cizinců do Německa. Německá policie na činnost gangu přišla v srpnu 2019, když na dálnici A7 u města Füssen poblíž hranic s Rakouskem zadržela jednoho z převáděčů.

Ve spolupráci s kolegy z několika evropských zemí a Europolu státní zastupitelství v Kemptenu vypátralo údajnou hlavu gangu v Rakousku a nechalo dotyčného zatknout. Německé úřady požádaly o jeho vydání.

Převáděči postupovali podle státního zastupitelství velmi profesionálně a nasazovali i takzvané scouty, kteří jezdili před automobily převáděčů a hlásili případné policejní kontroly.

Hranice uprchlíci často překračovali pěšky. Šéf skupiny operace koordinoval prostřednictvím mobilního telefonu z bezpečné vzdálenosti.

Při dnešních 11 domovních prohlídkách v Berlíně, Salzgitteru, Twistringenu, Osnabrücku, Hammu, Duisburgu, Wuppertalu a Marburgu policisté zatkli pět osob. Vydáno přitom bylo sedm zatykačů.

Úřady rovněž zajistily objemný důkazní materiál včetně mobilních telefonů, jejichž obsah nyní budou vyhodnocovat.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo plánuje očkovat vakcínou AstraZeneca i seniory

03.03.2021 17:18 Německo by brzy mohlo začít vakcínou AstraZeneca proti nemoci covid-19 očkovat i osoby starší 65…

ONLINE: Přibylo přes 16 tisíc nakažených. Nemocnicím docházejí kapacity

03.03.2021 17:11 Aktualizováno Německu se dnes bude rozhodovat o tom, zda v zemi bude pokračovat karanténa, která zatím platí do 7…

Itálie vpustí do přístavu loď s 363 utečenci

03.03.2021 15:04 Itálie vpustí do svého přístavu loď německé nevládní organizace Sea Watch s 363 utečenci na palubě.…

Německo o dva týdny prodlouží kontroly na hranicích s Českem

03.03.2021 14:56 Aktualizováno Německo prodlouží stálé kontroly na hranicích s Českou republikou a rakouským Tyrolskem do 17.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama