Německá policie zasáhla proti extremistické muslimské skupině

Německé úřady dnes podnikly zásahy na několika místech v Berlíně a v přilehlém Braniborsku proti členům salafistické muslimské skupiny, jejíž činnost krátce předtím zakázaly kvůli podezření z náboženského extremismu. S odkazem na vyjádření policie o tom informovala agentura Reuters.

Německá policie, ilustrační foto
doporučujeme

V bytech členů skupiny známé jako Jama'atu Berlin či Tauhid Berlin zasahovalo 850 členů zvláštních policejních jednotek. Podle listu Tagesspiegel skupina na internetu chválila kroky teroristické organizace Islámský stát a volala po zabíjení židů. Některé členy skupiny úřady stíhají.

Podle listu měla skupina rovněž vazby na Anise Amriho, který v prosinci 2016 zabil v Berlíně 12 lidí včetně jedné Česky, když najel v nákladním voze do davu na vánočním trhu.

Salafismus je zvláštní ultrakonzervativní odnoží sunnitského islámu, mezi jehož přívržence patří kromě pokojných vyznavačů víry také radikálové usilující o vytvoření vlastních států, které by podle nich měly být uspořádány podle pravého učení islámu.

Německá kontrarozvědka považuje salafisty za "islámské extremisty" a ve své výroční zprávě uvedla, že se jejich počet v Německu v roce 2019 zvýšil na rekordních 12.150. To je třikrát více, než kolik jich v zemi bylo před třemi lety.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přibylo 2198 nakažených. Cestování mezi okresy v noci skončí. Po 254 dnech…

11.04.2021 22:00 Aktualizováno Za sobotu přibylo 2198 nakažených. O půlnoci na pondělí v Česku po půl roce končí nouzový stav.…

Macron má podle průzkumu největší šance na výhru ve volbách v roce 2022

11.04.2021 15:34 Rok před prvním kolem prezidentských voleb ve Francii všechny scénáře slibují postup do druhého…

Česko příští týden navštíví nový slovenský premiér Heger

11.04.2021 15:11 Českou republiku příští týden navštíví nový slovenský premiér Eduard Heger. Setká se mimo jiné s…

Důchodce na severu Itálie zastřelil čtyři lidi

11.04.2021 13:00 Penzista zastřelil svou ženu, postiženého syna a manželský pár ze sousedství v širší aglomeraci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama