Německá vláda chce zavřít restaurace a omezit shromažďování

Německá spolková vláda chce razantně zpřísnit opatření s cílem zastavit šíření koronaviru. Podle agentury DPA kancléřka Angela Merkelová při dnešním jednání s premiéry spolkových zemí navrhne mimo jiné uzavření barů, klubů, diskoték a restaurací, jakož i divadel, kin, bazénů a dalších sportovišť. Zakázána mají být také setkání více než dvou lidí, kteří nejsou z jedné domácnosti. Opatření by měla platit od 4. listopadu do konce měsíce.

Německo, ilustrační foto
doporučujeme

Restaurace a podobná zařízení, která budou uzavřena, budou moci podle vládního návrhu prodávat jídlo s sebou. Zakázáno by mělo být podle vlády také přenocování turistů v Německu; ubytování by měla být poskytována pouze z nutných důvodů.

Spolková vláda rovněž navrhne uzavření divadel, operních domů a koncertních síní, jakož i kin, zábavních parků či veletrhů. Provoz by měly ukončit bazény, fitness studia a další veřejná a soukromá sportovní zařízení. Opatření by se také mělo dotknout amatérských sportovních soutěží.

Porušení zmíněných nařízení by mělo být trestáno, uvádí se v návrhu, z něhož cituje agentura DPA. V zemi se za poslední týden téměř zdvojnásobily přírůstky nově nakažených, Merkelová se však chce podobně jako lídři dalších evropských států vyhnout kompletní uzávěře, která by mohla ohrozit křehkou obnovu ekonomiky.

Otevřené tak mají zůstat školy, školky a obchody, kde ale budou muset být dodržována přísná hygienická opatření. Vstup na tato místa by měl být řízen tak, aby se netvořily fronty. Uzavírka by se neměla dotknout ani kadeřnictví, naopak kosmetické a tetovací salony by měly provoz přerušit.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Německu zemřelo na covid 487 pacientů za den, nejvíc od počátku epidemie

02.12.2020 21:45 Aktualizováno Německé úřady za 24 hodin zaznamenaly 487 úmrtí v souvislosti s covidem-19, od počátku epidemie jde…

Ve Španělsku bude moci zasednout k vánočnímu stolu až 10 lidí

02.12.2020 20:37 Španělská vláda a autonomní oblasti se dnes dohodly na některých pravidlech, jež budou platit o…

V Itálii vzrostl počet nově nakažených, v Turecku počet úmrtí

02.12.2020 19:02 Itálie dnes zaznamenala nárůst nových případů nákazy koronavirem, kterých přibylo za poslední den…

Rakousko začne rozvolňovat. Otevře obchody a školy, od 24. prosince umožní…

02.12.2020 18:55 Aktualizováno Rakousko začne od pondělí uvolňovat přísná opatření, která přijalo v boji proti koronaviru. Na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama